• niedz.. paź 1st, 2023

  Chiny pomyślnie wystrzeliły nowy satelitę do obserwacji zdalnej

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Chiny pomyślnie wystrzeliły nowy satelitę do obserwacji zdalnej

  Chiny osiągnęły kolejny kamień milowy w swoich wysiłkach na polu eksploracji kosmicznej dzięki pomyślnemu wystrzeleniu nowego satelity do obserwacji zdalnej. Wersja zmodyfikowana rakiety nośnej Long March-6, z satelitą Yaogan-40 na pokładzie, wystartowała z Centrum Startowego Satelitów w Taiyuan w prowincji Shanxi. Start, który miał miejsce o 12:30 czasu pekińskiego, był 487. misją zrealizowaną przez rakietowy system Long March. Satelita pomyślnie wszedł na zaplanowaną orbitę, co umożliwia mu rozpoczęcie operacji.

  Satelita Yaogan-40 będzie głównie wykorzystywany do wykrywania środowiska elektromagnetycznego i przeprowadzania związanych z tym testów technicznych. Satelity do obserwacji zdalnej odgrywają kluczową rolę w zbieraniu danych na temat powierzchni Ziemi i atmosfery z przestrzeni kosmicznej. Pozwalają one naukowcom i badaczom analizować różne parametry, takie jak wzorce pogodowe, zmiany środowiskowe i zarządzanie zasobami.

  Chiny odnotowują znaczące postępy w programie kosmicznym, skupiając się zarówno na misjach załogowych, jak i bezzałogowych. Sukces ostatniego wystrzelenia potwierdza zobowiązanie kraju do rozwijania własnych zdolności eksploracji kosmicznej.

  Z każdą udaną misją Chiny poszerzają swoją wiedzę i ekspertyzę w dziedzinie technologii kosmicznych, przyczyniając się do ogólnego postępu globalnego przemysłu kosmicznego. W miarę jak Chiny kontynuują inwestycje w rozwój zaawansowanych systemów satelitarnych i rakiet nośnych, stają się kluczowym graczem w eksploracji kosmicznej i technologii satelitarnych.

  Źródło: „Chiny pomyślnie wysyłają nowy satelitę do obserwacji zdalnej” – Xinhua News Agency