• pt.. wrz 22nd, 2023

  Kalifornijski Departament Ochrony Lasów i Ochrony Przeciwpożarowej (CAL FIRE) ulepsza swoją flotę śmigłowców strażackich

  Kalifornijski Departament Ochrony Lasów i Ochrony Przeciwpożarowej (CAL FIRE) ulepsza swoją flotę śmigłowców strażackich

  Kalifornijski Departament Ochrony Lasów i Ochrony Przeciwpożarowej, CAL FIRE, jest znany z posiadania jednej z największych flot śmigłowców strażackich na świecie. Jednak po serii wyniszczających pożarów CAL FIRE zdał sobie sprawę z potrzeby nowej i usprawnionej floty śmigłowców. Doprowadziło to do przyjęcia modelu Sikorsky S-70i Firehawk jako zastępstwa dla starzejących się śmigłowców Bell Huey.

  Firehawk to dwusilnikowy samolot, który oferuje większy zasięg, prędkość i ładowność wody. Jest także wyposażony do prowadzenia akcji gaśniczych w nocy, co czyni go bardzo wartościowym zasobem. Aby przekształcić ramy Green Black Hawk w Firehawks, CAL FIRE nawiązało współpracę z firmą United Rotorcraft z Centennial, w Kolorado. Dodano specyficzne dla kontraktu awionikę, siedzenia w kabinie, zewnętrzny wciągarkę do ratowania, wydłużone podwozie i zbiornik wody o pojemności 1000 galonów.

  CAL FIRE niedawno otrzymał swojego 12. Firehawka i zamówił cztery dodatkowe jako samoloty zapasowe. Jednak ze względu na swoją złożoność, Firehawk wymaga dłuższych okresów konserwacji w porównaniu do poprzedniej floty. Niemniej jednak, trzykrotnie większa pojemność środka gaśniczego i 33% szybsza prędkość marszowa czynią go cennym dodatkiem do działań przeciwpożarowych CAL FIRE.

  Pod względem szkolenia, CAL FIRE opracował nowe programy szkolenia dla pilotów i załóg, aby dostosować się do zwiększonych możliwości i złożoności Firehawka. Skorzystali z tej okazji, aby poprawić cały program lotniczy, integrując najnowocześniejsze technologie i techniki szkoleniowe. Zważywszy na to, że stan obejmuje niemal 165 000 mil kwadratowych i ma zróżnicowany teren, programy szkoleniowe musiały być dostosowane do unikalnych potrzeb działań przeciwpożarowych w różnych miejscach.

  Zakup Firehawka przez CAL FIRE demonstuje jego zobowiązanie do wzmacniania zdolności do walki z pożarami w Kalifornii. Podjęta przez nich standaryzacja zapewnia, że piloci i członkowie załogi są dobrze przygotowani do radzenia sobie z wyzwaniami, jakie mogą wystąpić podczas działań przeciwpożarowych.