• śr.. paź 4th, 2023

  China’s Top Automaker BYD Calls for Collaboration and Transformation in Global Auto Industry

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  China’s Top Automaker BYD Calls for Collaboration and Transformation in Global Auto Industry

  Najnowsze raporty informują, że BYD, najsprawniejszy producent samochodów w Chinach, niedawno zorganizował wydarzenie, aby uczcić przełomową produkcję i podkreślić rosnącą siłę Chin w przemyśle motoryzacyjnym. Podczas tego wydarzenia, założyciel i prezes BYD, Wang Chuanfu, wezwał wszystkich chińskich producentów samochodów do zjednoczenia i przeprowadzenia rewolucji w globalnym przemyśle motoryzacyjnym. Wypowiedź Wanga spotkała się z różnymi reakcjami.

  Podczas swojego wystąpienia, Wang, otoczony logotypami 12 znaczących chińskich producentów samochodów, wyraził przekonanie, że nadszedł czas dla chińskich marek, aby zabłysnąć na światową skalę. Podkreślił głębokie emocjonalne połączenie 1,4 miliarda Chińczyków z zauważeniem, jak chińska marka osiągnęła światowe uznanie.

  Dodatkowo, BYD opublikował wiralowe wideo, które prezentuje ewolucję chińskich producentów samochodów, począwszy od państwowego koncernu FAW Group w 1956 roku, a skończywszy na aktualnych startupach pojazdów elektrycznych, takich jak Xpeng, Nio i Li Auto. Wideo, udostępnione przez dyrektorów generalnych kilku chińskich producentów samochodów, kończy się donośnym wezwaniem do zburzenia starych stereotypów w przemyśle i budowania nowych światowej klasy marek.

  Aktualnie BYD zajmuje czołową pozycję na chińskim rynku motoryzacyjnym, mając silną obecność zarówno w segmencie hybryd plug-in, jak i elektrycznych pojazdów. Firma zdobyła imponujące 37% udziałów w chińskim rynku nowej energii wśród nowych rejestracji w pierwszych siedmiu miesiącach roku 2023.

  Wezwanie BYD do współpracy i transformacji wywołało dyskusje w branży, a reakcje wahały się od pochwał po krytykę. W miarę jak Chiny nadal umacniają swoją pozycję jako istotny gracz na globalnej mapie motoryzacyjnej, przyszłe lata obiecują dalszy rozwój i osiągnięcia w tej branży.