• czw.. wrz 28th, 2023

  BYD zrezygnuje z technologii autonomicznej jazdy Baidu i skupi się na własnym oprogramowaniu

  BYD zrezygnuje z technologii autonomicznej jazdy Baidu i skupi się na własnym oprogramowaniu

  Według dwóch informowanych źródeł, chiński producent pojazdów elektrycznych BYD zdecydował się zrezygnować z umowy z Baidu w sprawie wyposażenia swoich pojazdów w technologię autonomicznej jazdy Baidu. Zamiast tego, BYD skoncentruje się na rozwijaniu własnego oprogramowania inteligentnych samochodów.
  Początkowa umowa między Baidu a BYD, zawarta w marcu 2022 roku, miała na celu wprowadzenie technologii Baidu do elektrycznych pojazdów BYD, w tym funkcji nawigacji i zautomatyzowanego parkowania z myślą o powozach. Partnerstwo to było postrzegane jako istotna współpraca dla działu autonomicznej jazdy Baidu, Apollo.
  Pod koniec trzeciego kwartału listopada 2022 roku Baidu ogłosiło, że jeden z największych producentów samochodów w Chinach planuje wykorzystać technologię Apollo, co wskazuje na rosnące zainteresowanie firm motoryzacyjnych rozwiązaniami związanymi z autonomiczną jazdą. Później okazało się, że partnerem w tej sprawie był BYD.
  Na chwilę obecną ani Baidu, ani BYD nie odpowiedziały na tę rozwinięcie.
  Mimo że Baidu zainwestowało znaczną sumę w Apollo i pozostaje oddane autonomicznej jeździe jako najwyższemu priorytetowi, anonimowe źródło twierdziło, że BYD „zawiesiło” swoją współpracę z Baidu. Źródło stwierdziło, że BYD uważa, że obecnie nie ma znaczącego potencjału rynkowego dla tej technologii w pojazdach elektrycznych ze średniej półki.
  Decyzja BYD o skoncentrowaniu się na wewnętrznym rozwoju sugeruje zmianę strategii, ponieważ firma dąży do stworzenia własnego oprogramowania inteligentnych samochodów, zamiast polegać na zewnętrznych partnerstwach.