• pt.. wrz 22nd, 2023

  Reaktywacja maszyny górniczej w miejscu wydobycia węgla

  Reaktywacja maszyny górniczej w miejscu wydobycia węgla

  Spółka górnicza Bens Creek Group PLC (AIM:BEN, OTC:BENCF) ogłosiła, że ich maszyna do wydobycia z wysokiego przodu wznowi pracę 26 sierpnia 2023 roku. Maszyna tymczasowo wycofano po incydencie górniczym w czerwcu, jednak naprawy i przywrócenie jej działania zostały już zakończone, co umożliwiło jej ponowne uruchomienie w projekcie w Ameryce Północnej.

  Bens Creek Group oświadczyła, że mimo konieczności naprawy maszyny i spowolnienia produkcji, nie poniosła żadnych dodatkowych kosztów. Zarząd spółki utrzymuje pewność, że zamówienia zostaną zrealizowane, a cele produkcyjne zostaną osiągnięte.

  Adam Wilson, dyrektor generalny Bens Creek, wyraził swoje zadowolenie z tej informacji, mówiąc: „Jesteśmy zachwyceni, że HWM 81 (maszyna do wydobycia z wysokiego przodu) wróci do działania jeszcze w tym miesiącu zgodnie z planem. Jestem pewien, że osiągniemy nasze cele produkcyjne i zrealizujemy wszystkie zamówienia”.

  Pozytywny rozwój sytuacji miał korzystny wpływ na wyniki spółki Bens Creek, którego udziały wzrosły o ponad 10% w ciągu ostatniego miesiąca. W poniedziałek akcje spółki otworzyły się na poziomie około 13,5 pensów.