• czw.. wrz 28th, 2023

  BAIC BJEV i Huawei współpracują przy pierwszym modelu elektrycznego samochodu chińskiej marki

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 20, 2023
  BAIC BJEV i Huawei współpracują przy pierwszym modelu elektrycznego samochodu chińskiej marki

  Chińska marka samochodów elektrycznych BAIC BJEV wraz z Huawei planuje wprowadzić na rynek swój pierwszy model elektrycznego pojazdu. Ogłoszenie zostało dokonane przez chińskie media.

  Według modelu biznesowego Huawei Smart Selection, firma Huawei odpowiadać będzie za pozycjonowanie nowej marki samochodów elektrycznych, natomiast BAIC BJEV będzie odpowiedzialna za podwozie i produkcję. Samochód, który jeszcze nie ma nazwy, będzie sprzedawany poprzez kanały sprzedaży Huawei.

  To nie pierwsza współpraca między BAIC BJEV a Huawei. BAIC BluePark, bezpośrednia spółka holdingowa BAIC BJEV, wcześniej wprowadziła na rynek model Arcfox α-S, opracowany we współpracy z Huawei w ramach modelu biznesowego „Huawei Inside”. Ten model stał się pierwszym samochodem produkcyjnym, w którym zaprezentowano pełne rozwiązanie smart samochodu Huawei oraz inteligentną kabinę dzięki współpracy w maju 2021 roku.

  Współpraca BAIC BJEV i Huawei to strategiczny ruch łączący doświadczenie obu firm. BAIC BJEV wnosi swoją wiedzę o produkcji samochodów elektrycznych, podczas gdy Huawei przyczynia się do rozwoju innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które poprawiają inteligencję i funkcje łączności samochodu.

  Wspólne działania mają na celu stworzenie samochodu elektrycznego, który spełnia wymagania konkurencyjnego rynku. Dzięki szerokim kanałom sprzedaży Huawei i możliwościom produkcyjnym BAIC BJEV, obie firmy mają szansę na znaczący wpływ na branżę pojazdów elektrycznych.

  Nadchodzący samochód elektryczny rozwijany w ramach modelu biznesowego Huawei Smart Selection jest niezwykle oczekiwany i spodziewa się, że wzbudzi duże zainteresowanie wśród konsumentów. Jego wprowadzenie na rynek w przyszłym roku będzie kolejnym kamieniem milowym w partnerstwie między BAIC BJEV a Huawei, umacniając dodatkowo ich pozycję na chińskim rynku pojazdów elektrycznych.