• pt.. wrz 22nd, 2023

  Wypadek śmigłowca BSO w Pompano Beach – Dwóch śmiertelnych ofiar

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 20, 2023
  Wypadek śmigłowca BSO w Pompano Beach – Dwóch śmiertelnych ofiar

  Wypadki śmigłowców były w centrum uwagi w Poniedziałek rano, gdy w Pompano Beach doszło do wypadku śmigłowca BSO, który zabrał ze sobą dwie osoby do grobu. Incydent miał miejsce krótko po starcie, gdy załoga, składająca się z trzech osób, jechała do miejsca zdarzenia w North Lauderdale. Śmigłowiec runął w rejonie North Dixie Highway i Atlantic Boulevard, zderzając się z jednopiętrowym, wieloosobowym budynkiem mieszkalnym.
  Szeryf Gregory Tony zidentyfikował strażaka, który stracił życie jako kapitana Terrysona Jacksona. Dwóch pozostałych członków załogi zdołało wydostać się z wraku, jednak jedna kobieta zginęła wewnątrz budynku.
  Ekspert lotniczy Willard Shepard, były pilot myśliwca Sił Powietrznych i adwokat lotniczy, przeanalizował nagranie z wypadku. Na podstawie swoich obserwacji Shepard wskazał na czynniki związane z mocą i konstrukcją jako możliwe przyczyny wypadku. Zauważył, że mogło dojść do problemu z kontrolą konstrukcji, ponieważ piloci jednostki lotniczej BSO są szkoleni do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
  Na stronie internetowej Broward Sheriff’s opisano jednostkę lotniczą, która obejmuje cztery śmigłowce wyposażone w różne zaawansowane systemy. Piloci są wysoko wyszkoleni i wykonują około 2500 misji rocznie.
  Shepard sugerował, że obecność czarnego dymu i sposób, w jaki śmigłowiec wirował, mogą wskazywać na problem z silnikiem. Jednak zaznaczył, że ostateczne słowo w sprawie przyczyny wypadku należy do Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). Fakt, że śmigłowiec uderzył w budynek, sugeruje katastrofalne zdarzenie, jako że pilotów zaleca się wykonanie autoryzacji w przypadku utraty mocy.
  Śmigłowce BSO EC 135 Eurocopter zostały wyróżnione w poprzednim komunikacie prasowym. Śmigłowce te są używane w celach transportowych w hrabstwie Broward.
  NTSB prowadzi dochodzenie w sprawie katastrofy śmigłowca Airbus Helicopters EC 135T-1.