• czw.. wrz 21st, 2023

  Nowy iPhone 15: lepsza funkcjonalność aparatu i wydajność

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 20, 2023
  Nowy iPhone 15: lepsza funkcjonalność aparatu i wydajność

  Apple niedawno wprowadził na rynek swoją najnowszą serię iPhone’ów, w tym iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Firma zaprezentowała te nowe modele podczas wydarzenia „Wonderlust”, które odbyło się w Kalifornii.

  Jedną z najbardziej innowacyjnych cech serii iPhone 15 jest poprawiona funkcjonalność aparatu. Zarówno iPhone 15, jak i iPhone 15 Plus mają podwójny aparat o rozdzielczości 48 megapikseli oraz ulepszony aparat teleobiektywu 2x. Użytkownicy będą mogli wykonywać zdjęcia o wyższej jakości, nagrywać wideo 4K i korzystać z lepszych możliwości zoomu. Ponadto, iPhone 15 wyposażono w układ bionic A16, który oferuje potężną wydajność i caodzienną żywotność baterii.

  Jednym z ciekawszych dodatków w iPhone 15 jest ulepszony chip ultrawide wideband. Ten chip umożliwia użytkownikom łatwe udostępnianie swojej lokalizacji i znajdowanie innych użytkowników iPhone’ów w pobliżu. iPhone 15 wykorzystuje także zaawansowane uczenie maszynowe, które eliminuje tło podczas rozmów telefonicznych. Ponadto, korzysta z funkcji dynamicznego paska powiadomień, wprowadzonej w iPhone 14 Pro, który dostosowuje pasek powiadomień na górnym ekranie.

  Dla tych, którzy poszukują bardziej zaawansowanych funkcji, Apple wprowadził iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Modele te wykonane są z stopu tytanu klasy piątej, co sprawia, że są lżejsze i bardziej wytrzymałe. Mają one również ekran o najwyższej jakości w historii Apple, z wąskimi ramkami, dostępne w metalicznych odcieniach niebieskiego, czarnego, białego i kamienia. iPhone 15 Pro i Pro Max są napędzane przez układ A17, który zapewnia znaczący wzrost wydajności. Apple ma nadzieję, że ten mocny chip umożliwi rewolucję w aplikacjach rzeczywistości rozszerzonej i grach mobilnych.

  Nowe modele iPhone 15 będą dostępne do kupienia od 22 września, a ich ceny będą się wahać od 799 funtów za iPhone 15 do 1199 funtów za iPhone 15 Pro Max. Inną istotną zmianą w designie iPhone 15 jest przejście z kabli ładowania Lightning na standard USB-C, zgodnie z przepisami UE dotyczącymi redukcji e-odpadów.

  Podsumowując, najnowsza seria iPhone 15 od Apple oferuje ulepszone funkcje, doskonałą wydajność aparatu i potężną wydajność. Smartfony te zaspokajają różnorodne preferencje konsumentów i są dostosowane do wymagań globalnego rynku, wykorzystując innowacyjne technologie i elementy projektowe.