• pt.. wrz 22nd, 2023

  Apple planuje wydać aktualizację oprogramowania dla urządzeń iPhone 12 we Francji

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 20, 2023
  Apple planuje wydać aktualizację oprogramowania dla urządzeń iPhone 12 we Francji

  Apple ogłosił swoje plany dotyczące wydania aktualizacji oprogramowania dla urządzeń iPhone 12 we Francji po obawach dotyczących poziomów promieniowania. Decyzja ta wynika z czasowego wstrzymania sprzedaży iPhone’ów 12 we Francji po badaniach, które wykazały przekroczenie dopuszczalnych limitów ekspozycji na promieniowanie.

  Pomimo sprzeciwu Apple wobec wyników badań, twierdząc że iPhone 12 spełnia światowe standardy, firma zgodziła się wydać aktualizację oprogramowania, która uwzględni metody testowania używane we Francji. Francuski rząd przyjął tę decyzję z zadowoleniem, ponieważ spodziewa się to umożliwić wznowienie sprzedaży iPhone’ów 12 w kraju.

  Ostrzeżenie dotyczące promieniowania we Francji wzbudziło obawy w całej Europie, z Belgią, Niemcami, Włochami i Holandią rozważającymi własne przeglądy i potencjalne działania. Holenderski Urząd ds. Infrastruktury Cyfrowej prowadzi własne dochodzenie i jest w kontakcie z Apple oraz władzami niemieckimi i francuskimi. Włochy również prawdopodobnie poproszą o aktualizację oprogramowania dla urządzeń iPhone 12 na swoim terytorium.

  Warto zauważyć, że przeprowadzono wiele badań na przestrzeni lat, aby ocenić ryzyko dla zdrowia związane z korzystaniem z telefonów komórkowych, przy czym światowa Organizacja Zdrowia nie stwierdziła żadnych negatywnych skutków zdrowotnych. Obawy wzbudzone we Francji dotyczą konkretnie metod testowania, które różnią się od stosowanych w innych krajach.

  Zobowiązanie Apple do aktualizacji oprogramowania dla urządzeń iPhone 12 we Francji pokazuje, że firma chętnie reaguje na normy regulacyjne. Warto jednak zauważyć, że iPhone 12 jest teraz uważany za starszy model, ponieważ Apple niedawno wprowadziło na rynek iPhone’a 15. Zainteresowanie prawdopodobnie skieruje się w stronę nowszych modeli, takich jak iPhone 15.