• pt.. wrz 22nd, 2023

  Apple prezentuje iPhone 15 i inne nowości na corocznym wydarzeniu produktowym

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  Apple prezentuje iPhone 15 i inne nowości na corocznym wydarzeniu produktowym

  Apple przygotowuje się do ogłoszenia swojego najnowszego modelu smartfona, iPhone’a 15, podczas corocznego pokazu produktów. Firma, która od trzech kwartałów doświadcza nieznacznego spadku sprzedaży, ma nadzieję odwrócić tę tendencję dzięki temu nowemu urządzeniu. Oczekuje się, że iPhone 15 przyniesie przyrostowe postępy technologiczne, skupiając się na udoskonaleniach w dziedzinie chipów, baterii i aparatów.

  Jedną z istotnych zmian, oczekiwanych w iPhone’ie 15, jest przyjęcie standardu kabla USB-C do ładowania. Ten krok wynika z nakazu europejskich regulatorów, który wejdzie w życie w 2024 roku, nakazującego stopniowe wycofywanie od Apple kabli z portem Lightning. Choć nie jest pewne, czy ta zmiana będzie ograniczać się tylko do modeli europejskich czy zostanie wprowadzona na całym świecie, przejście na USB-C niesie za sobą korzyści, takie jak szybsze ładowanie i szybkość transferu danych.

  Przejście na kable USB-C nie będzie stanowiło znacznych niedogodności dla konsumentów, ponieważ standard ten jest już szeroko stosowany w różnych urządzeniach. Dodatkowo, podstawowe modele iPhone’a 15 mogą być wyposażone w dynamiczną wycięcie na ekranie o nazwie „Dynamic Island”, które zostało wprowadzone w zeszłorocznych modelach Pro i Pro Max.

  Plotki sugerują, że modele iPhone’a 15 Pro i Pro Max mogą zawierać obiektyw telefoto w stylu peryskopu z optycznym zoomem 6x, co zapewnia lepszą jakość zdjęć na większe odległości. Choć wciąż odstaje to od flagowego modelu Galaxy S22 Ultra firmy Samsung, który oferuje zoom optyczny 10x, ta aktualizacja będzie znaczącym usprawnieniem w porównaniu do zoomu optycznego 3x w iPhone’ie 14 Pro i Pro Max.

  Ze względu na rozbudowane funkcje aparatu, analitycy branżowi przewidują wzrost ceny o 100-200 dolarów dla modeli Pro i Pro Max. Ten wzrost odzwierciedla inflację powojenną oraz testuje gotowość konsumentów do zapłacenia za premiumowe urządzenia.

  Oprócz nowych iPhone’ów, oczekuje się również, że Apple przedstawi kolejną generację inteligentnych zegarków i wprowadzi system operacyjny iOS 17 dla swoich urządzeń. iOS 17 wprowadzi funkcje takie jak transkrypcje wiadomości w czasie rzeczywistym, umożliwiając użytkownikom czytanie i odpowiadanie na wiadomości, zanim trafią na pocztę głosową.

  Podsumowując, premiera iPhone’a 15 obiecuje przyrostowe ulepszenia oraz przyjęcie standardu ładowania USB-C, co pozwala Apple kontynuować dziedzictwo innowacyjności na rynku smartfonów.