• czw.. wrz 28th, 2023

  Apple wprowadza nowe opcje przechowywania dla użytkowników iCloud

  Apple wprowadza nowe opcje przechowywania dla użytkowników iCloud

  Apple niedawno ogłosił wprowadzenie rozszerzonych opcji przechowywania dla użytkowników iCloud, oferując tier 6TB i 12TB. Nowe plany mają na celu zapewnienie użytkownikom większego miejsca na przechowywanie ich zdjęć, filmów, dokumentów i innych danych. Wcześniej maksymalna dostępna przestrzeń na iCloud była ograniczona do 2TB.

  Nowe opcje subskrypcji iCloud+ obejmują teraz plan 50GB za 0,99 USD miesięcznie, plan 200GB za 2,99 USD miesięcznie, plan 2TB za 9,99 USD miesięcznie, plan 6TB za 29,99 USD miesięcznie i plan 12TB za 59,99 USD miesięcznie. Te taryfy zostały wprowadzone w celu zaspokojenia potrzeb posiadaczy iPhone’ów, zwłaszcza tych, którzy wykonują zdjęcia w wysokiej rozdzielczości w formacie ProRAW lub nagrywają filmy w jakości 4K, które wymagają znacznej przestrzeni na przechowywanie.

  Użytkownicy, którzy wybiorą iCloud+, będą nie tylko mieć dostęp do większych opcji przechowywania, ale także otrzymają dodatkowe funkcje, takie jak iCloud Private Relay, Hide My Email, Custom Email Domain, Family Sharing i HomeKit Secure Video. Ponadto subskrybenci iCloud+ będą mogli udostępniać swoje miejsce na przechowywanie członkom rodziny.

  Warto zauważyć, że użytkownicy mogą połączyć subskrypcję 2TB z Apple One z planem iCloud+ 12TB, co daje łączną pojemność przestrzeni 14TB. Aby zaktualizować swój plan iCloud, użytkownicy po prostu muszą otworzyć ustawienia iCloud na swoim urządzeniu Apple z najnowszymi wersjami systemu iOS lub macOS i wybrać opcję Zarządzaj przechowywaniem.

  Podczas gdy bezpłatna wersja iCloud oferuje 5GB przestrzeni, wprowadzenie tych nowych planów zapewnia użytkownikom większą elastyczność i różnorodność opcji, aby sprostać ich rosnącym potrzebom przechowywania. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat iCloud+ i jego funkcji, użytkownicy mogą odwiedzić stronę internetową Apple.