• czw.. wrz 28th, 2023

  Cena iPhone’ów od Apple dostosowana do regionów

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Cena iPhone’ów od Apple dostosowana do regionów

  Apple wprowadził zmiany cenowe dla modeli iPhone’a w różnych regionach jako strategiczną odpowiedź na wahania kursów walutowych. Firma podniosła ceny w Chinach i Indiach, jednocześnie obniżając je w Wielkiej Brytanii. Te dostosowania cenowe obserwuje się również w innych produktach, takich jak AirPodsy.

  W Chinach Apple podniósł ceny większości modeli iPhone’a 15, z wyjątkiem podstawowych wersji iPhone’a 15, iPhone’a 15 Plus i iPhone’a 15 Pro Max. Zmiany cen w Chinach odzwierciedlają dążenie Apple do znalezienia równowagi między wahaniem kursów walutowych a potencjalnym wpływem na popyt. Chińscy klienci teraz zapłacą więcej za opcje większej pojemności pamięci.

  Podobnie w Indiach Apple utrzymał ceny dla wszystkich wersji iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus, ale podniósł ceny wszystkich wersji iPhone’a 15 Pro i Pro Max. iPhone 15 Pro teraz zaczyna się od 134 900 rupii indyjskich, co oznacza wzrost o 5 000 rupii w porównaniu z poprzednikiem.

  Z drugiej strony Apple obniżyło ceny wszystkich modeli iPhone’a 15 w Wielkiej Brytanii. Cena podstawowa dla iPhone’a 14 wynosiła 849 funtów, podczas gdy iPhone 15 teraz zaczyna się od 799 funtów, co oznacza obniżkę o 50 funtów.

  Warto zauważyć, że podwyżki cen dotyczą głównie modeli z wyższej półki, skierowane do klientów mniej wrażliwych na cenę. Istotną rolę w łagodzeniu ogólnych kosztów dla konsumentów odgrywają również oferowane przez Apple opcje finansowania i programy wymiany.

  Podsumowując, dostosowania cenowe Apple odzwierciedlają jego proaktywne podejście do radzenia sobie z wahaniem kursów walutowych i utrzymania konkurencyjnej pozycji na kluczowych rynkach.