• pt.. wrz 22nd, 2023

  Oczekiwana aktualizacja Androida 14 już na horyzoncie

  Oczekiwana aktualizacja Androida 14 już na horyzoncie

  Nadchodzi długo wyczekiwana aktualizacja Androida 14, i użytkownicy telefonów z Androidem z niecierpliwością oczekują nowej aktualizacji. Jednak nie wszystkie telefony z Androidem będą spełniać wymagania, aby otrzymać tę aktualizację. W tym artykule przedstawimy wyczerpującą listę telefonów z Androidem, które prawdopodobnie otrzymają aktualizację Androida 14.

  Ważne jest zrozumienie, że różni producenci telefonów mają różne strategie, jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania. Niektórzy priorytetowo udostępniają wczesne i rozległe aktualizacje, podczas gdy inni ograniczają je tylko do wybranych urządzeń. Przedstawiona tutaj lista opiera się na dostępnych politykach aktualizacyjnych dla każdej marki i może różnić się od oficjalnej listy wydanej przez producentów.

  Zacznijmy od telefonów Google Pixel, jak zawsze, są one jednymi z pierwszych, które otrzymują nowe aktualizacje Androida. Google oficjalnie ogłosił, które telefony Pixel będzie można zaktualizować do Androida 14. Zaliczają się do nich Pixel 4a (5G), Pixel 5 i 5a, Pixel 6 i 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7 i 7 Pro, Pixel 7a, Pixel Fold i Pixel Tablet.

  Użytkownicy telefonów marki Samsung Galaxy otrzymają aktualizację Androida 14 poprzez aktualizację One UI 6. Samsung już rozpoczął testowanie beta One UI 6 dla flagowych modeli i modeli budżetowych. Lista telefonów Samsunga, które będą mogły otrzymać aktualizację Androida 14, obejmuje modele Galaxy Z Fold, Galaxy Z Flip, telefony z serii Galaxy S (S23 Ultra, S23+, S23, S22 Ultra, S22+, S22, S21 FE, S21 Ultra, S21+), telefony z serii Galaxy M, telefony z serii Galaxy F, telefony z serii Galaxy A i modele Galaxy Tab.

  Telefony marki Asus, chociaż wypuszczają coraz mniej modeli co roku, często potrzebują więcej czasu na wdrożenie aktualizacji Androida. Wspierane telefony Asus dla Androida 14 to Zenfone 10, Zenfone 9, ROG Phone 7 Ultimate, ROG Phone 7, ROG Phone 6D i ROG Phone 6.

  Telefony marki Motorola mogą mieć interfejs zbliżony do czystego Androida, ale mają tendencję do znacznego opóźniania otrzymywania głównych aktualizacji Androida. Telefony Motorola, które będą mogły otrzymać Androida 14, to seria Razr, seria Edge, seria Moto G, seria Moto E i ThinkPhone.

  Nokia, kiedyś znana z szybkich aktualizacji, teraz pozostaje w tyle pod względem terminowości udostępniania aktualizacji. Telefony Nokia, które prawdopodobnie otrzymają Androida 14, to seria X, seria XR, seria G i telefony Nothing.

  Mówiąc o telefonach Nothing, nowa firma technologiczna Carl Pei rozpoczęła już wersję beta Androida 14 na swoim pierwszym telefonie, Nothing Phone 1. Oczekuje się również, że niedawno wprowadzony Nothing Phone 2 otrzyma aktualizację Androida 14.

  OnePlus, znany ze wcześniejszego dostosowania się do nowych aktualizacji Androida, ogłosił wersję beta OxygenOS 14 opartą na Androidzie 14 dla kilku swoich telefonów. Oczekuje się, że telefony OnePlus takie jak OnePlus 11R, OnePlus 11, OnePlus 10T, OnePlus 10R, OnePlus 10 Pro, OnePlus 9RT, OnePlus 9R, OnePlus 9 Pro, OnePlus 9, OnePlus 8T, seria OnePlus Nord i OnePlus Pad otrzymają aktualizację Androida 14.

  Na koniec, telefony Oppo, będące pod tym samym rodzicem co OnePlus, zazwyczaj stosują podobny harmonogram aktualizacji. Prawdopodobnie telefony Oppo, które otrzymają Androida 14, będą podobne do telefonów OnePlus.

  Należy zauważyć, że dostępność aktualizacji może się różnić w zależności od urządzenia i regionu. Przedstawiona tutaj lista opiera się na dostępnych informacjach i powinna być traktowana jako referencja. Aby uzyskać oficjalną i najbardziej aktualną listę urządzeń uprawnionych do aktualizacji Androida 14, należy zajrzeć do odpowiednich ogłoszeń producentów.