• wt.. gru 5th, 2023

  Alpena County planuje wykorzystać środki z ARPA na wymianę radii, opóźniając inne projekty

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 22, 2023
  Alpena County planuje wykorzystać środki z ARPA na wymianę radii, opóźniając inne projekty

  Alpena County w Michigan planuje przeznaczyć 500 000 dolarów otrzymanych ze środków American Rescue Plan Act (ARPA) na kapitałowe ulepszenia oraz zakup sprzętu dla przyszłych projektów. Jednak niedawne odkrycie podczas spotkania Komitetu ds. Obiektów, Kapitałów i Planowania Strategicznego podkreśla potrzebę wymiany radii w Kancelarii Szeryfa hrabstwa do końca 2023 roku, co kosztowałoby prawie 300 000 dolarów z zamierzonych środków.
  Według Szeryfa Erika Smitha, wymiana radii stała się konieczna z powodu regulacji państwowych, zaprzestania usług naprawczych przez dostawcę radioodbiorników Motorola oraz zmian w oprogramowaniu radiowym. Kancelaria Szeryfa ma nadzieję zakupić nowe radii przed końcem 2026 roku, aby pozostać połączonym z systemem komunikacji zarządzanym przez stan, który łączy organy ścigania, służby medyczne, wojsko i inne jednostki pierwszego reagowania.
  Zarządca hrabstwa Mary Catherine Hannah planuje wpłacenie 250 000 dolarów na jedno konto, a niezbędną kwotę na radii na drugie konto z funduszy ARPA. Komisarze hrabstwa podejmą decyzję, jak rozdzielić pozostałe pieniądze podczas nadchodzących warsztatów budżetowych.
  Niestety, wykorzystanie znacznej części środków ARPA na wymianę radii oznacza, że inne projekty będą musiały zostać wstrzymane. Hannah wyraziła obawy co do wpływu na zdolność hrabstwa do realizacji różnych projektów w następnym roku.
  Szeryf Smith podkreślił znaczenie niezawodnej komunikacji w sytuacjach awaryjnych, twierdząc, że obecne radii, bez możliwości naprawy lub wymiany, mogą stać się niewiarygodne. Nowe radii poprawią również możliwości komunikacyjne w stalowych lub betonowych budynkach, ponieważ mogą łączyć się z wifi za pomocą Bluetooth do rozmów i wiadomości.
  Chociaż niespodziewane duże wydatki, takie jak radioodbiorniki, mogą zaburzyć budżetowanie, Hannah sugerowała możliwość poszukiwania podwyżki podatków o wysokości 1,5 mili dla bezpieczeństwa publicznego, w tym Kancelarii Szeryfa, zarządzania kryzysowego i lokalnych sądów. Ta potencjalna podwyżka podatku, która kosztowałaby około 75 dolarów rocznie dla domu o wartości 100 000 dolarów, mogłaby zapewnić dodatkowe finansowanie dla niezbędnych usług.
  Choć nie podjęto jeszcze decyzji dotyczącej nowego projektu ustawy podatkowej, Hannah uważa, że jest to opcja warta rozważenia, szczególnie w kontekście skończoności środków ARPA.