• pt.. wrz 22nd, 2023

  Algonquin Power and Utilities Corp. ogłasza zmiany strategiczne

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  Algonquin Power and Utilities Corp. ogłasza zmiany strategiczne

  Algonquin Power and Utilities Corp. ogłosiła, że mianowała tymczasowego dyrektora generalnego jako część strategii sprzedaży swojego działu energii odnawialnej. Decyzja ta została podjęta po tym, jak firma zgłosiła straty przekraczające 250 milionów dolarów w ostatnim kwartale.
  Po przeprowadzeniu kompleksowej strategicznej analizy, przewodniczący rady dyrektorów, Kenneth Moore, oświadczył, że firma zamierza sprzedać swoją grupę zajmującą się energią zieloną i skupić się na staniu się czysto usługową firmą dystrybucyjną.
  Decyzja o sprzedaży działu energii odnawialnej jest postrzegana jako reakcja na ostatnie straty finansowe poniesione przez Algonquin Power and Utilities Corp. Firma wierzy, że skupiając się na sektorze usługowym, poprawi swoją sytuację finansową i będzie gotowa na przyszły wzrost.
  Poprzez mianowanie tymczasowego dyrektora generalnego, firma ma na celu zapewnienie ciągłości zarządzania w okresie przejściowym. Nowy dyrektor generalny będzie nadzorować sprzedaż działu energii odnawialnej i współpracować blisko z radą dyrektorów w realizacji planów strategicznych firmy.
  Decyzja o sprzedaży grupy zajmującej się energią odnawialną odzwierciedla zmianę ogólnej strategii biznesowej Algonquin Power and Utilities Corp. Firma rozumie potrzebę dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych i uważa, że model czystej firmy dystrybucyjnej zapewni większą stabilność i możliwości wzrostu.
  Ta decyzja zapada w momencie dynamicznego rozwoju energii odnawialnej na całym świecie. Jednak Algonquin Power and Utilities Corp. uznała, że skupienie się wyłącznie na sektorze usługowym lepiej współgra z jej długoterminowymi celami.
  Ogólnie rzecz biorąc, decyzja o sprzedaży działu energii odnawialnej i przekształceniu się w czysto usługową firmę dystrybucyjną jest częścią strategii Algonquin Power and Utilities Corp. mającej na celu poprawę wyników finansowych i umocnienie się na przyszły sukces w dynamicznie zmieniającym się rynku energii.