• czw.. wrz 28th, 2023

  Accenture inwestuje w Open Cosmos w celu demokratyzacji dostępu do danych satelitarnych

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  Accenture inwestuje w Open Cosmos w celu demokratyzacji dostępu do danych satelitarnych

  Accenture ogłosił swoją współpracę i inwestycję w firmę Open Cosmos podczas World Satellite Business Week w Paryżu. Open Cosmos specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i integracji satelitów. Celem Open Cosmos jest demokratyzacja dostępu do danych satelitarnych poprzez umożliwienie wielu firmom dostępu i pozyskiwania danych zgromadzonych przez ich satelity. Dzięki tej współpracy klienci będą mogli analizować i śledzić dane kosmiczne, dostarczając cenne informacje do rozwiązywania wyzwań biznesowych, zwłaszcza w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

  Tradycyjnie, wysłanie satelity na orbitę było kosztownym i czasochłonnym procesem, co utrudniało dostęp do tej technologii dla większości firm. Jednak Open Cosmos upraszcza ten proces dzięki swojej technologii platformy infrastruktury satelitarnej, która umożliwia szybkie wdrożenie i łatwe udostępnianie danych. Ta technologia otwiera możliwości wykorzystania danych satelitarnych w obszarach takich jak zmiana klimatu, energia, zasoby naturalne i nawigacja.

  Inwestycję w Open Cosmos prowadzi Accenture Ventures w ramach swojej inicjatywy Project Spotlight. Poprzez inwestowanie w Open Cosmos oraz inne firmy zajmujące się danymi i obrazami satelitarnymi, takie jak Pixxel, Planet i SpiderOak, Accenture ma na celu wypełnienie strategicznych luki innowacyjnych i przyspieszenie postępów w przemyśle kosmicznym.

  Współpraca między Accenture i Open Cosmos odzwierciedla rosnący trend w branży, gdzie coraz więcej firm pracuje nad demokratyzacją dostępu do kosmosu i jego cennych informacji. Istnieje wspólna wizja świata, w którym technologia kosmiczna i dane są łatwiej dostępne, napędzając innowacje i promując zrównoważony postęp.