• czw.. wrz 21st, 2023

  Recycleye Robotics: Innowacyjne rozwiązanie w automatyzacji sortowania recyklingu

  Recycleye Robotics: Innowacyjne rozwiązanie w automatyzacji sortowania recyklingu

  Recycleye, firma z siedzibą w Londynie, opracowała innowacyjne rozwiązanie do automatycznego wykrywania i sortowania mieszanych suchych odpadów do recyclingu. Dzięki połączeniu własnej technologii widzenia AI z robotami Fanuc 6-osiami LR Mate, Recycleye Robotics rewolucjonizuje branżę zarządzania odpadami.

  Tradycyjnie sortowanie odpadów do recyklingu było procesem pracochłonnym, przeprowadzanym głównie przez pracowników. Jednak Recycleye Robotics osiągnęło imponujące wyniki dzięki swojemu zautomatyzowanemu systemowi. Odnotowali wzrost dokładności sortowania nawet o 12% oraz zwiększenie wydajności linii o 10%. Działa to nie tylko na korzyść operatorów odpadów, ale także rozwiązuje trwające problemy z brakiem pracowników w branży.

  Kluczem do sukcesu Recycleye Robotics jest ich zaawansowana technologia komputerowego widzenia AI. Ten zaawansowany system jest w stanie zidentyfikować każdy element w skomplikowanych strumieniach odpadów, umożliwiając precyzyjne sortowanie. Robot Fanuc LR Mate, będący rdzeniem systemu, automatycznie oddziela recykling na różne klasy materiałów, takie jak tworzywa sztuczne, aluminium, papier i tektura.

  Jedną z najbardziej imponujących cech Recycleye Robotics jest precyzja i efektywność. Twierdzi, że jest to najdokładniejsze i najbardziej wydajne rozwiązanie robotyczne do pobierania przy użyciu AI dostępne globalnie. Roboty mogą pracować przez 24 godziny na dobę, obsługując do 33 000 przedmiotów na robota w ciągu 10-godzinnego dyżuru.

  Roboty Fanuc LR Mate używane przez Recycleye Robotics oferują kilka zalet w porównaniu do poprzednich robotów. Zużywają pięć razy mniej energii i posiadają zaawansowane sensory, które zapobiegają marnowaniu czasu na niepotrzebne podróże. Te roboty są zaprojektowane z myślą o niezawodności i mogą pracować przez 24 godziny na dobę przez osiem lat, przy zachowaniu dokładności w milimetrowym punkcie.

  Pod względem bezpieczeństwa roboty są wyposażone w ochronę, co pozwala im pracować obok pracowników bez ryzyka. Są również zdolne do obsługi materiałów niebezpiecznych, które często występują w instalacjach sortujących i mogą stanowić zagrożenie dla ludzkich pracowników. Dlatego Recycleye Robotics stanowi idealne uzupełnienie dla istniejącej siły roboczej.

  Ponadto, to rozwiązanie oferuje wyższą przepustowość niż inne metody sortowania obecnie dostępne na rynku. Jest to kompaktowy i łatwy w instalacji system o niskich kosztach życiowych, co czyni go atrakcyjną, zautomatyzowaną alternatywą dla tradycyjnych metod sortowania.

  Recycleye Robotics transformuje sortowanie odpadów i oferuje zrównoważone rozwiązanie dla wyzwań, przed którymi stoi branża zarządzania odpadami. Dzięki zaawansowanej technologii AI i wydajnym robotom, wprowadza efektywność, dokładność i bezpieczeństwo w procesach recyklingu odpadów.