• śr.. paź 4th, 2023

  SwarmFarm Robotics wprowadza innowacyjną technologię „dokowania i uzupełniania” dla swoich robotów SwarmBots

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  SwarmFarm Robotics wprowadza innowacyjną technologię „dokowania i uzupełniania” dla swoich robotów SwarmBots

  SwarmFarm Robotics, lider w dziedzinie autonomicznych technologii rolniczych, ogłosiło wprowadzenie innowacyjnej funkcji „dokowania i uzupełniania” dla swoich robotów o nazwie SwarmBots. Nowa technologia umożliwia autonomiczne uzupełnianie paliwa i produktów przez roboty, co zwiększa efektywność i wydajność operacji rolniczych.

  SwarmFarm Robotics CEO, Andrew Bate, podkreśla rosnący problem związany z niewygodnym i zbyt dużym sprzętem rolniczym, który nie spełnia specyficznych potrzeb różnych rodzajów gleby i systemów uprawowych. Stwierdza: „Różnimy się tym, że zrobiliśmy coś, aby rozwiązać ten problem.”

  SwarmBots to lekkie, wydajne i autonomiczne maszyny zdolne do pracy w optymalnej prędkości w odpowiednich warunkach. Mogą pracować indywidualnie lub jako grupa, skuteczniej obejmując większe obszary.

  Technologia „Dokowania i Uzupełniania” składa się z trzech elementów: ramienia dokującego, modułu załadunkowego i kontroli ruchu. Gdy SwarmBot wykryje niski poziom paliwa lub konieczność uzupełnienia produktu, automatycznie wraca do stałej stacji dokującej w celu uzupełnienia zasobów. Wiele maszyn może korzystać z tej samej stacji dokującej, zapewniając ciągłą pracę bez ingerencji człowieka.

  Te wszechstronne roboty są zdolne do stosowania środków ochrony roślin, koszenia, ścinania i mogą być wykorzystywane w różnych uprawach szpalerowych, trawnikach i sadach. Dodatkowo, ich mniejszy rozmiar pomaga zmniejszyć ubijanie gleby, minimalizując wpływ na środowisko działalności rolniczej.

  Od momentu powstania w 2015 roku, SwarmFarm Robotics zastosowało swoją technologię na powierzchni ponad 2 milionów akrów. Obecny model SwarmBota przechodzi testy beta w Australii, a zamówienia na niego będą dostępne na całym świecie na wiosnę 2024 roku, a szczegóły dotyczące cen są jeszcze do ustalenia.

  Andrew Bate podkreśla, że funkcja „Dokowania i Uzupełniania” zmienia postrzeganie maszyn rolniczych i ich możliwości. Mówi: „Nasza wizja zawsze polegała na zaprojektowaniu systemu rolniczego, w którym wydajność nie jest ściśle związana z wielkością sprzętu. Dzięki temu rozwojowi jesteśmy coraz bliżej realizacji tego celu.”