• pt.. wrz 22nd, 2023

  Robotyka w programie LIFT w Mattoon, Illinois

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Robotyka w programie LIFT w Mattoon, Illinois

  Robotyka w ramach programu LIFT w Mattoon, Illinois, od dwóch lat dostarcza studentom cenne umiejętności i możliwości rozwoju. Dzięki temu programowi, studenci zyskują doświadczenie w przywództwie i uczą się, jak odnieść sukces we własnym życiu. Prowadzący program, Dan Compton, podkreśla znaczenie kształcenia kolejnej generacji profesjonalistów w dziedzinie robotyki, w miarę jak technologia nadal się rozwija. LIFT nawiązał współpracę z firmą robotyczną Fanuc, aby zaoferować studentom najlepsze możliwości edukacyjne i certyfikacyjne w tej dziedzinie.

  Robotyka w programie LIFT była przełomowym doświadczeniem dla wielu studentów, w tym niedawnego absolwenta Nathana Stampsa. Na początku niepewny co do swojej ścieżki kariery, Stamps znalazł kierunek i umiejętności przywódcze dzięki temu programowi. LIFT dał mu możliwość eksploracji robotyki i odkrycia swojej pasji.

  Według prowadzącego Daniela Comptona, robotyka ma kluczowe znaczenie dla przyszłości społeczeństwa, ponieważ technologia rozwija się szybko. Uważa on, że przygotowanie przyszłej siły roboczej, zwłaszcza w obszarach inżynierii i konserwacji robotów, jest niezbędne. Dzięki partnerstwu między LIFT a Fanuc, studenci mają dostęp do wysokiej jakości możliwości edukacyjnych i certyfikacyjnych.

  Decyzja LIFT o współpracy z Fanuc została podjęta pod wpływem programu certyfikacji edukacyjnej firmy. Ten program pozwala studentom nie tylko na naukę podstaw robotyki, ale także na zdobycie praktycznego doświadczenia z urządzeniami Fanuc. Poprzez uzyskanie certyfikatu fabrycznego Fanuc, studenci zwiększają swoje szanse zatrudnienia w branży robotyki.

  Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o programie robotyki w LIFT, odwiedź ich stronę internetową, aby uzyskać dodatkowe informacje. Robotyka w ramach programu LIFT kształtuje przyszłość, umożliwiając studentom zdobycie umiejętności i wiedzy niezbędnych w świecie napędzanym technologią.

  Definicje:
  1. Robotyka: Dział technologii zajmujący się projektowaniem, budową, działaniem i zastosowaniem robotów.
  2. Fanuc: Wiodąca firma robotyczna znana z robotów przemysłowych i systemów automatyzacji.