• pt.. wrz 22nd, 2023

  OneWeb rozpocznie usługi internetowe we wrześniu

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  OneWeb rozpocznie usługi internetowe we wrześniu

  OneWeb, dostawca usług internetowych satelitarnych z poparciem firmy Airtel, planuje rozpocząć swoje usługi we wrześniu. Firma ma na celu zniwelowanie różnicy cyfrowej i zapewnienie łączności internetowej w odległych regionach na całym świecie. OneWeb planuje uruchomić konstelację satelitów niskiej orbity okołoziemskiej (LEO) w celu zapewnienia szerokopasmowych usług na skalę globalną.

  Sieć satelitarna OneWeb umożliwi płynne połączenie z internetem w obszarach, w których dostęp do tradycyjnych sieci naziemnych jest ograniczony lub nieistniejący. Technologia wykorzystuje sieć satelitów w niskiej orbicie okołoziemskiej, co pozwala na szybsze i bardziej niezawodne połączenia internetowe.

  Ta inicjatywa ma na celu zmienienie życia ludzi mieszkających w odległych miejscach, zapewniając im lepszy dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej i handlu elektronicznego. Ponadto usprawni komunikację, wspierając rozwój społeczny i gospodarczy w regionach niedostatecznie obsługiwanych.

  OneWeb już wystrzelił ponad 200 satelitów na orbitę i planuje wdrożyć łącznie 648 satelitów, aby stworzyć kompleksową globalną sieć szerokopasmową. Firma dąży do zapewnienia 24/7 łączności z niski opóźnieniem, co gwarantuje użytkownikom płynne doświadczenie podczas korzystania z internetu.

  Partnerstwo między Airtel a OneWeb podkreśla zaangażowanie tej pierwszej w rozbudowę infrastruktury sieciowej i poprawę dostępności internetu w Indiach i innych krajach. Airtel przy współpracy z technologią satelitarną OneWeb ma na celu rozszerzenie swoich usług na obszary wiejskie i odległe, zmniejszając różnicę cyfrową i umożliwiając inkluzję cyfrową.

  Ogólnie rzecz biorąc, ta współpraca między Airtel i OneWeb zapowiada obiecującą przyszłość usług internetowych satelitarnych. Z planowanym startem we wrześniu, liczne jednostki i społeczności na całym świecie oczekują pozytywnego wpływu, jaki przyniesie to rozwiązanie.