• pt.. wrz 22nd, 2023

  Aerospace Robotics – Rewolucja w przemyśle lotniczym

  Aerospace Robotics – Rewolucja w przemyśle lotniczym

  Robotyka kosmiczna to innowacyjna technologia, która rewolucjonizuje proces produkcji samolotów w przemyśle lotniczym. Te roboty są wykorzystywane do szerokiego zakresu zadań, takich jak wiercenie otworów, produkcja części, spawanie składowych metalowych i malowanie kadłubów. Robotyka kosmiczna oferuje wiele zalet, w tym wysoką precyzję, elastyczną automatyzację, możliwość wykonywania powtarzalnych operacji oraz szybką produkcję, co jest niezbędne w efektywnej i wydajnej produkcji samolotów.

  Globalny rynek robotyki kosmicznej ma prognozowaną wartość 4,9 miliarda dolarów do 2026 roku, przy comiesięcznym wskaźniku wzrostu (CAGR) wynoszącym 11,4% w okresie prognozowym. Badania rynku obejmują dane historyczne, udziały rynkowe, wielkość i prognozy dla głównych graczy, regionów, aplikacji i kategorii produktów od 2023 do 2029 roku.

  Wiodącymi graczami na rynku robotyki kosmicznej są Kuka AG, ABB Group, Fanuc Corporation, Yaskawa Electric Corporation, Kawasaki Heavy Industries Ltd., Industrial Designs M. Torres, Sau, Oliver Crispin Robotics Limited, Gudel AG i Electroimpact Inc.

  Wdrożenie robotyki kosmicznej transformuje ten przemysł, o czym świadczą najnowsze informacje branżowe. W sierpniu 2021 roku FANUC otrzymał duże zamówienie od Forda na dostawę około 500 robotów do produkcji nadwozi samochodów elektrycznych. Kawasaki Heavy Industries ogłosiło opracowanie pierwszego na świecie autonomicznego pojazdu podwodnego (AUV) wyposażonego w ramię robota do inspekcji podwodnych rurociągów. Ponadto, grupa motoryzacyjna Daimler podpisała ramowy kontrakt z KUKA AG na dostawę robotów i innych technologii.

  Rynek jest podzielony ze względu na rodzaje robotów, w tym SCARA, articulated, kartezjańskie i inne. Ponadto, jest kategoryzowany według zastosowań, takich jak wiercenie i dokręcanie, inspekcje, spawanie, malowanie i powlekanie, i innych. Pod względem geograficznym, Ameryka Północna posiada największy udział w rynku ze względu na zwiększone wydatki na modernizację jednostek produkcyjnych samolotów oraz obecność kluczowych producentów w Stanach Zjednoczonych. Europa jest również istotnym rynkiem, napędzanym przyjęciem systemów i robotów opartych na IoT w przemyśle lotniczym. Azja i Pacyfik wykazują duży potencjał wzrostu, ze wzrastającym popytem na zaawansowane roboty w krajach takich jak Chiny, Singapur i Indie.

  Ten kompleksowy raport dostarcza wglądu w penetrację rynku, rozwój produktu, ocenę konkurencyjności, rozwój rynku i dywersyfikację rynkową. Ponadto, oferuje szczegółową analizę zmieniającego się krajobrazu konkurencyjnego, metodologii planowania strategicznego i głównych segmentów produktów. Badacze również rzucają światło na dynamikę rynku, w tym czynniki napędowe, ograniczenia, trendy i możliwości. Raport ma na celu wyposażenie firm w dane analityczne umożliwiające podejmowanie świadomych decyzji i zrozumienie głównych graczy oraz ich strategii. Oferuje on kompleksowe zrozumienie przemysłu robotyki kosmicznej poprzez ocenę rynku na przestrzeni siedmiu lat.