• niedz.. paź 1st, 2023

  Sztuczna inteligencja wprowadzana do systemu edukacji w Gwinnett County

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Sztuczna inteligencja wprowadzana do systemu edukacji w Gwinnett County

  Sztuczna inteligencja (AI) staje się kontrowersyjnym tematem w dziedzinie edukacji, a niektóre szkoły zakazują jej używania w salach lekcyjnych. Jednak jeden dystrykt szkolny w Gwinnett County w stanie Georgia postanowił podejść do tego inaczej. Wprowadzili oni program nauczania, który obejmuje AI we wszystkich przedmiotach, zaczynając od przedszkola. Program ten nosi nazwę „Computer Science for All” i ma na celu przygotowanie uczniów do wyzwań i możliwości, jakie niesie za sobą sztuczna inteligencja.

  W Patrick Elementary School w Buford, Georgia, uczniowie pierwszych klas używają klocków Lego i aplikacji do programowania, aby uczyć się kreatywnego rozwiązywania problemów. Ci młodzi uczniowie są już zaznajomieni z technologią, taką jak iPady, i chętnie zajmują się ich budowaniem i programowaniem. Dystrykt uważa, że ​​nauczanie uczniów myślenia i rozwiązywania problemów z pomocą narzędzi AI jest kluczowe dla ich przyszłego sukcesu.

  Oprócz programowania, AI jest również zintegrowane w innych przedmiotach. Na Seckinger High School nauczyciel historii społecznej, Scott Gaffney, wykorzystuje AI do analizy lat danych dotyczących ruchu drogowego, angażując uczniów w rozwiązywanie problemów w czasie rzeczywistym. Dystrykt uważa, że ​​uczenie uczniów uczenia maszynowego pozwala im lepiej przygotować się do świata pracy, w którym przewiduje się znaczną ilość automatyzacji.

  Również w ramach zajęć z plastyki eksploruje się AI. Uczniowie są proszeni o narysowanie szkiców, a następnie wprowadzenie opisu szkicu do generatora obrazów AI. To ćwiczenie prowadzi do dyskusji na temat tego, czy sztuka wygenerowana przez komputer inspiruje uczniów do zmiany ich oryginalnego projektu. Chociaż nie ma zgody co do kwestii integralności artystycznej, uczniowie zgadzają się, że sztuka AI nie jest uważana za „prawdziwą” sztukę.

  Mimo że istnieją obawy dotyczące etycznych implikacji AI, nauczyciele w dystrykcie są optymistyczni co do jej wpływu. Uważają, że AI może zwiększyć efektywność uczenia się oraz wzmocnić zaangażowanie uczniów, zamiast stanowić narzędzie do oszustw. Jednak administratorzy przyznają, że nadal wiele można dowiedzieć się o AI i jej potencjalnych konsekwencjach. Przykładają oni dużą wagę do etycznych rozmów na temat AI i zachęcają uczniów do wyboru problemów, które chcą badać.

  Podsumowując, podejście Gwinnett County do integracji AI w edukację jest unikalnym i myślącym o przyszłości modelem. Poprzez wprowadzenie AI w różnych przedmiotach, uczniowie są wcześniejszym etapie eksponowani na technologię, co pozwala im rozwinąć umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów. Pomimo trwających debat na temat roli AI w edukacji, dystrykt uważa, że nauczanie uczniów radzenia sobie i korzystania z narzędzi AI przygotuje ich na przyszłość.