• pon.. cze 5th, 2023

SAP zamierza włączyć ChatGPT OpenAI do swoich produktów

SAP zamierza włączyć ChatGPT OpenAI do swoich produktów

Niemiecki producent oprogramowania biznesowego, SAP, ogłosił swoje wyniki za pierwszy kwartał z obrotami w wysokości 7,44 mld euro ($8,2 mld), przewyższając oczekiwania analityków, głównie dzięki wzrostowi sprzedaży w chmurze. Dochody z działalności w chmurze, które stanowią znaczącą część biznesu firmy, wzrosły o 24% rok do roku, co przełożyło się na wzrost całkowitych przychodów firmy o 10%.

Christian Klein, dyrektor generalny SAP, stwierdził, że firma zamierza wykorzystać technologie sztucznej inteligencji, takie jak generatywna sztuczna inteligencja, w swoich produktach. Pomimo redukcji zatrudnienia o 3000 osób w tym roku w celu zmniejszenia kosztów, firma wciąż szuka sposobów na poszerzenie swojego portfolio produktów i zwiększenie efektywności. SAP planuje także włączenie ChatGPT OpenAI do swoich produktów, aby zapewnić klientom odpowiedzi zbliżone do ludzkich na pytania.

SAP współpracuje z wewnętrznym zespołem, w skład którego wchodzą klienci, badacze i analitycy, aby ocenić przypadki wykorzystania technologii sztucznej inteligencji i zabezpieczyć się przed potencjalnymi błędami i nadużyciami. Zaangażowanie SAP w etyczną adopcję sztucznej inteligencji stanowi istotny element praktyk biznesowych firmy, zwłaszcza w branżach ściśle regulowanych, takich jak finanse i ochrona zdrowia.

Mimo trudnych warunków ekonomicznych, wyniki firmy za pierwszy kwartał były imponujące, a SAP nie przewiduje dalszych restrukturyzacji w tym roku. Zgodnie z opinią analityków Jefferies, firma planuje utrzymać obecne wyniki, pomimo sprzedaży Qualtrics. SAP przewiduje, że nie IFRS zysk operacyjny będzie wynosił od 8,6 do 8,9 mld euro, co oznacza spadek o 200 mln euro w porównaniu do wcześniejszych wyników. Przychody z działalności w chmurze spadły o 1,3 mld euro i mają wynieść od 14 do 14,4 mld euro.

Firma pozostaje optymistyczna w odniesieniu do swojej perspektywy długoterminowej, nadal rozwijając innowacyjne rozwiązania, aby sprostać potrzebom klientów. Partnerstwo SAP z ChatGPT OpenAI to najlepszy przykład zaangażowania firmy w wykorzystanie nowych technologii, aby napędzać wzrost i poprawiać doświadczenie klientów.