• pon.. maj 29th, 2023

Nvidia: Przywódca w Rewolucji AI z Wzrostem Kursu Akcji

ByMarcin Kuźmiński

maj 25, 2023
Nvidia: Przywódca w Rewolucji AI z Wzrostem Kursu Akcji

Nvidia wyłoniła się jako jeden z liderów firm technologicznych biorących udział w wyścigu do wdrożenia zaawansowanych narzędzi sztucznej inteligencji (AI) w swoich produktach, a kurs akcji firmy gwałtownie wzrósł w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie. Pomimo braku „czystych” akcji AI, ponieważ wszystkie publicznie notowane firmy silnie zaangażowane w AI mają inne oferty biznesowe, Nvidia ugruntowała swoją pozycję jako lider w tej dziedzinie. Faktycznie, kurs akcji Nvidia wzrósł o imponujące 113% w tym roku, przewyższając takie giganty technologiczne i AI jak Google i Microsoft, które w tym samym okresie zanotowały wzrost cen akcji o 30%. Po ostatnim zgromadzeniu akcjonariuszy Nvidia, kurs akcji firmy wzrósł nawet o 28% w po sesji, umocniając jej pozycję jako najbardziej wartościowego producenta układów scalonych na świecie i piątej najbardziej wartościowej firmy na Wall Street.

Generative AI: Napędza wzrost i innowacje w Nvidia

Według Colette Kress, Dyrektora Finansowego i Wiceprezesa Nvidia, „Generative AI generuje eksponencjalny wzrost zapotrzebowania na obliczenia oraz szybki rozwój w kierunku przyspieszonych obliczeń Nvidia, które są najbardziej wszechstronnym, energooszczędnym i najtańszym podejściem do szkolenia i wdrażania AI”. Zapotrzebowanie na produkty Nvidia znacząco wzrosło dzięki generative AI, tworząc możliwości szerokiego wzrostu na globalnym rynku.

Głębokie zaangażowanie Nvidia w AI

Nvidia aktywnie uczestniczy w różnych obszarach AI, produkuje układy scalone, wysokowydajne jednostki przetwarzania grafiki (GPU) i interfejsy programowania aplikacji (API), które są wykorzystywane w superkomputerach i aplikacjach uczenia maszynowego. Zarówno GPU, jak i API odgrywają kluczową rolę w procesie szkolenia modeli uczenia maszynowego, wymagając zaawansowanych układów scalonych lub chipów komputerowych do generowania wystarczającej mocy obliczeniowej potrzebnej do przetwarzania ogromnych ilości danych.

Kress wyjaśniła, że kilka prominentnych firm technologicznych oferujących usługi przechowywania danych w chmurze, takich jak Google Cloud, Oracle Cloud i Microsoft Azure, obserwuje „silne zapotrzebowanie” ze strony „pionierów generative AI” i wdraża narzędzia Nvidia, aby je zaspokoić. „Zapotrzebowanie na AI i przyspieszone obliczenia w przedsiębiorstwach jest duże. Obserwujemy rozwój w takich branżach jak motoryzacja, usługi finansowe i telekomunikacja, gdzie AI i przyspieszone obliczenia stają się integralną częścią planów innowacji klientów i ich pozycjonowania konkurencyjnego” – powiedziała Kress.

Nvidia AI Enterprise: Umożliwianie innowacji za pomocą zaawansowanych narzędzi

Nvidia AI Enterprise oferuje kompleksowe zestawy narzędzi, modeli wcześniej wytrenowanych i narzędzi rozwojowych, skoncentrowanych na różnych zadaniach. Narzędzia te mają na celu przyspieszenie zadań nauki danych i rozwój modeli AI, odpowiadając na zróżnicowane potrzeby organizacji. Współpraca Nvidii z Bloombergiem, gdzie narzędzia Nvidia są wykorzystywane do modelu o 50 miliardach parametrów, pokazuje szerokie zastosowanie ich technologii AI. Ponadto, Nvidia współpracuje z AT&T w celu poprawy dyspozycji floty za pomocą AI, co pozwala lepiej obsługiwać klientów, umożliwiając technikom terenowym lepsze świadczenie usług.

Partnerstwo Nvidii z Microsoftem

Nvidia nawiązała strategiczne partnerstwo z Microsoftem, aby zintegrować gotowe do użycia oprogramowanie AI w platformie Microsoft Azure Machine Learning. Współpraca ta ma na celu umożliwienie klientom Azure szybkiego tworzenia i wdrażania niestandardowych aplikacji przy użyciu zdolności AI firmy Nvidia. Partnerstwo to przekształciło system Windows w idealną platformę dla twórców i projektantów korzystających z generative AI, co podnosi ich kreatywność i produktywność.

Aby dowiedzieć się więcej o Nvidia i jej osiągnięciach w dziedzinie technologii AI, odwiedź oficjalną stronę Nvidia.

W dynamicznym świecie AI Nvidia zdobyła pozycję lidera, napędzając innowacje i rewolucjonizując branże na całym świecie. Dzięki głębokiemu zaangażowaniu w AI, nowoczesnym technologiom i strategicznym partnerstwom, Nvidia kształtuje przyszłość sztucznej inteligencji.