• sob.. cze 10th, 2023

Najważniejsze ogłoszenia z konferencji Microsoft Build 2023

ByDominika Łakomska

maj 24, 2023
Najważniejsze ogłoszenia z konferencji Microsoft Build 2023

Microsoft Build 2023 to roczna konferencja dla deweloperów, która odbyła się w Seattle. W tym roku Microsoft skupił się na sztucznej inteligencji (AI), a w szczególności na Bing Chat i jego integracji z ChatGPT. W trakcie wydarzenia ogłoszono wiele nowych funkcji i usług, które mają ułatwić pracę deweloperom oraz poprawić jakość doświadczenia użytkowników.

Bing Chat i integracja z ChatGPT

Bing Chat to cyfrowy asystent, który pomaga użytkownikom szybko i łatwo znaleźć potrzebne informacje. Współpraca z OpenAI umożliwiła Microsoftowi poprawę możliwości AI chatbota i zwiększenie jego wydajności. Dzięki temu Bing Chat stał się narzędziem niezbędnym dla klientów Microsoftu i zyskuje popularność w różnych branżach. Na Build 2023 Microsoft ogłosił, że subskrybenci ChatGPT Plus zobaczą Bing zintegrowany jako domyślne doświadczenie wyszukiwania online. Dzięki Bing ChatGPT będzie w stanie zapewnić użytkownikom najbardziej dokładne i istotne informacje.

Windows Copilot

Windows Copilot to cyfrowy asystent dla systemu Windows 11, który zastępuje Cortanę. Narzędzie oparte na AI to wielofunkcyjna belka wyszukiwania, która teraz ma interfejs chatbota do operacji w urządzeniu i domyślny dostęp do istniejącego Bing Chat dla zasobów online. Ta nowa marka ma stać się narzędziem niezbędnym dla użytkowników Windows 11 i zmienić sposób, w jaki ludzie korzystają z internetu.

Wtyczki Bing Chat

Wtyczki firm trzecich były ważnym rozwojem dla ChatGPT, otwierającym sposób, w jaki AI może działać w konkretnych aplikacjach. Jednak były dostępne tylko dla subskrybentów ChatGPT Plus. Microsoft ogłosił, że wtyczki Bing Chat będą dzielić się tym samym standardem wtyczek, który stosuje OpenAI, co oznacza, że będą działać w ChatGPT. To rozwiązanie zmieni sposób interakcji Bing Chat z innymi aplikacjami i poprawi jego funkcjonalność.

AI Hub

Microsoft buduje AI Hub, który będzie podkreślał aplikacje systemu Windows wykorzystujące AI. To pomoże deweloperom integrować AI w swoich aplikacjach i zapewni użytkownikom lepsze doświadczenia. AI Hub jest częścią ciągłych wysiłków firmy w kierunku rozwijania możliwości AI i integrowania ich w różnych produktach i usługach.

Windows Terminal

Windows Terminal to narzędzie, którego deweloperzy używają do uzyskiwania dostępu do interfejsów wiersza poleceń. Microsoft ogłosił, że zintegruje chatbota GitHub Copilot z Terminalem. Deweloperzy, którzy korzystają z GitHub Copilot, będą mogli korzystać z chatbota bezpośrednio w Terminalu, aby podejmować różne działania, otrzymywać rekomendacje kodu i wyjaśnienia błędów. To rozwiązanie ułatwi deweloperom dostęp do potrzebnych informacji i usprawni proces tworzenia aplikacji.Podsumowując, Microsoft Build 2023 to wydarzenie, które pokazało ciągłe wysiłki firmy w rozwijaniu możliwości AI i integrowaniu ich w różnych produktach i usługach. Partnerstwo Bing Chat i ChatGPT, Windows Copilot, wtyczki Bing Chat i AI Hub to niektóre z najważniejszych ogłoszeń, które zmienią sposób, w jaki użytkownicy korzystają z technologii. Wykorzystując AI, Microsoft poprawia swoje produkty i usługi oraz tworzy nowe możliwości dla deweloperów, którzy chcą integrować AI w swoich aplikacjach.