• pon.. maj 29th, 2023

Microsoft ulepsza Bing Chat AI o funkcje wizualne, transformując doświadczenie wyszukiwania

Microsoft ulepsza Bing Chat AI o funkcje wizualne, transformując doświadczenie wyszukiwania

Microsoft wprowadza nowe funkcje wizualne do swojego chatbota Bing Chat AI, rozszerzając jego możliwości na urządzenia mobilne. Gigant technologiczny dąży do rewolucji w dziedzinie wyszukiwania, stopniowo eliminując tradycyjne pole wyszukiwania na rzecz bardziej konwersacyjnego podejścia.

Rozwój sztucznej inteligencji (AI) odzwierciedlał ewolucję internetu, zaczynając od interakcji opartych na tekście i stopniowo wprowadzając grafikę i wideo. Bing, wyszukiwarka Microsoftu, podążył podobną drogą, początkowo planując wprowadzenie wizualnych kart, reklam i grafik, ale zmniejszając ich udział ze względu na opinie użytkowników. Microsoft podchodził ostrożnie do kreatywnych elementów chatbota Bing, początkowo je podkreślając, potem łagodząc na podstawie doświadczeń użytkowników i stopniowo je ponownie wprowadzając. Teraz Bing ponownie zmierza ku bardziej wizualnemu interfejsowi.

W tym tygodniu Microsoft ogłosił wprowadzenie wykresów i „kart” tematycznych do chatbota Bing AI, jak obiecał wcześniej. Użytkownicy będą mieć możliwość żądania i oglądania filmów bezpośrednio w chatbocie, korzystając z różnych usług. Ponadto, Bing dostarczy Karty Wiedzy, oferujące zwięzłe podsumowania informacji na temat konkretnych tematów. Użytkownicy przeglądarki Edge będą mieli również dostęp do podsumowań dokumentów. Warto jednak zauważyć, że te funkcje mogą być dostępne tylko w Edge, gdzie Microsoft ma większe wpływy, a nie w Chrome.

Chociaż obiecane przez Microsoft wtyczki nie są jeszcze dostępne, przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom na rezerwację miejsc w restauracjach za pośrednictwem OpenTable oraz na wykonywanie skomplikowanych obliczeń matematycznych za pomocą Wolfram Alpha. Obecnie Bing może polecić restauracje, ale nie posiada funkcji umożliwiających dokonywanie rezerwacji.

Równocześnie Microsoft aktywnie przenosi funkcje czatu Bing na urządzenia mobilne. Użytkownicy mogą dodać widżet Bing do ekranu głównego, który zawiera wygodną ikonę mikrofonu do zadawania pytań głosowych. Ponadto, mobilne klawiatury SwiftKey będą miały małą ikonę „b”, która pozwoli użytkownikom korzystać z AI do pisania tekstów i nawet tłumaczenia treści między różnymi językami. Ta sama ikona będzie widoczna w mobilnej wersji przeglądarki Edge, umożliwiając użytkownikom wyszukiwanie dodatkowych informacji za pośrednictwem Bing Chat.

Należy podkreślić, że Microsoft integruje zapytania i historię czatu na platformach komputerowych i mobilnych. Poprzez te ciągłe, stopniowe ulepszenia, Microsoft wyraża swoje zdecydowanie w odzyskaniu uwagi użytkowników, którą Google zdobył na długie lata. Bing Chat dynamicznie ewoluuje, aby zapewnić alternatywne doświadczenie wyszukiwania, łącząc potęgę AI z konwersacyjnymi interakcjami.