• pon.. cze 5th, 2023

Japońskie miasto zastosuje chatbota AI do zadań administracyjnych

Japońskie miasto zastosuje chatbota AI do zadań administracyjnych

Yokosuka City, miasto położone w prefekturze Kanagawa w Japonii, ogłosiło, że będzie korzystać z chatbota AI o nazwie ChatGPT do pomocy przy zadaniach administracyjnych. Od czasu swojego uruchomienia ChatGPT był wykorzystywany do różnych celów, takich jak generowanie prac studenckich, pisania przemówień dla duchownych oraz tworzenia przysiąg małżeńskich.

Strona internetowa rządu miasta Yokosuka wyjaśniła, że wszyscy pracownicy mogą korzystać z ChatGPT, aby „streszczać zdania, sprawdzać błędy ortograficzne i tworzyć pomysły”. Ten krok jest częścią działań miasta mających na celu zwiększenie efektywności i ustanowienie lepszego przepływu pracy w ramach operacji rządu. Pozwoli to pracownikom skupić się na pracy, którą może wykonać tylko człowiek. W ten sposób rząd ma nadzieję poprawić usługi dla swoich obywateli i przynieść im szczęście.

Yokosuka City, podobnie jak wiele innych japońskich miast, boryka się z problemami demograficznymi. Wraz ze starzeniem się populacji w Japonii, lider kraju ostrzegał, że „czas na rozmnażanie się kończy się” i że Japonia jest „na krawędzi niezdolności do utrzymania funkcji społecznych”. Liczba ludności miasta 376 171 spodziewana jest nadal się zmniejszać, a naturalne przyczyny są zaostrzone przez odejście dużych producentów i niewystarczającą turystykę.

Rzecznik rządu miejskiego powiedział CNN, że kryzys demograficzny na całym kraju był jednym z czynników, które brano pod uwagę przy wdrożeniu ChatGPT. W obliczu malejącej liczby ludności rząd poszukuje sposobów na poprawę swoich usług z mniejszą liczbą pracowników.

Strona rządu stwierdziła, że chatbot nie będzie używany do przetwarzania poufnych lub osobistych informacji. Ten ruch rozwiązuje problemy związane z prywatnością i bezpieczeństwem danych, które były poważnym problemem dla chatbotów AI w ostatnich latach. Na przykład włoscy regulatorzy wydali tymczasowy zakaz ChatGPT, gdy badali, jak matczyne przedsiębiorstwo wykorzystuje dane. Ponadto niektóre duże firmy, takie jak JPMorgan Chase, ograniczyły używanie ChatGPT przez pracowników ze względów związanych z przepisami dotyczącymi używania oprogramowania stron trzecich.

Mimo tych obaw, rząd miasta Yokosuka jest optymistyczny co do wdrożenia ChatGPT. W komunikacie prasowym stwierdzono, że rząd oczekuje, że narzędzie będzie „szeroko wykorzystywane przez naszych pracowników”. Na dole dokumentu pojawił się jeden wiersz: „Ten komunikat prasowy został przygotowany przez ChatGPT i przejrzany przez naszych pracowników”.

Wraz z rozwojem technologii i coraz bardziej zaawansowanymi chatbotami AI, są one coraz bardziej powszechne w różnych dziedzinach, w tym w operacjach rządowych. Pomimo obaw dotyczących prywatności i bezpieczeństwa danych, wdrożenie chatbotów AI, takich jak ChatGPT, może przynieść poprawę efektywności, przepływu pracy i usług dla obywateli.