• pon.. maj 29th, 2023

Jak korzystać z odpowiedzi Google Bard AI w Google Search

ByDominika Łakomska

maj 18, 2023
Jak korzystać z odpowiedzi Google Bard AI w Google Search

Google Bard, groźny konkurent Microsoft Bing Chat, to chatbot oparty na sztucznej inteligencji oferujący wiele funkcji. W poprzedniej dyskusji omówiliśmy najlepsze cechy Google Bard, a teraz masz okazję samodzielnie go wypróbować. Jednak niektórzy użytkownicy preferują wyświetlanie odpowiedzi bezpośrednio obok wyników wyszukiwania w Google, bez konieczności logowania się na stronie Bard. Jeśli należysz do tej grupy i chcesz skorzystać z nadchodzącej funkcji Generative AI od Google, pozwól, że oprowadzę cię, jak wyświetlać odpowiedzi Google Bard AI bezpośrednio w twojej wyszukiwarce.

Krok 1: Zainstaluj rozszerzenie Bard for Search Engines Aby móc korzystać z Bard podczas przeglądania stron, musisz zainstalować wygodne rozszerzenie do przeglądarki Chrome o nazwie „Bard for Search Engines”. To rozszerzenie umożliwia korzystanie z Bard bez konieczności odwiedzania strony czatu. Podobne funkcje są dostępne dla ChatGPT, gdzie rozszerzenie ChatGPT dla Chrome pozwala wyświetlać odpowiedzi obok wyników wyszukiwania w Google. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby dodać Bard AI do swojej wyszukiwarki:

  1. Odwiedź link do rozszerzenia Bard for Search Engines dla przeglądarki Chrome.
  2. Kliknij przycisk „Dodaj do Chrome”, a rozszerzenie zostanie natychmiast zainstalowane.

Krok 2: Zaloguj się do Google Bard Chociaż rozszerzenie jest teraz aktywne, wymaga zalogowania się do Bard przy użyciu konta, które ma dostęp do tej usługi. Oto jak to zrobić:

  1. Otwórz preferowaną przeglądarkę i odwiedź stronę Google Bard.
  2. Kliknij przycisk „Zaloguj się” i wprowadź dane logowania do konta Google.

Gdy pojawi się główna strona czatu, możesz zamknąć kartę bez konieczności wpisywania czegokolwiek lub modyfikowania ustawień.

Krok 3: Korzystaj z Bard AI w Google Search Teraz, gdy wszystko jest gotowe, możesz zacząć korzystać z Bard AI bezpośrednio obok wyników wyszukiwania.

  1. Odwiedź stronę google.com i wpisz swoje zapytanie w pasek wyszukiwania.
  2. Gdy wyniki wyszukiwania się pojawią, spójrz na prawą stronę, aby znaleźć odpowiedź Google Bard.

To tak proste! Rozszerzenie wyświetla te same wiadomości, które Bard wyświetla użytkownikom w głównym czacie. Oznacza to, że możesz prowadzić proste rozmowy i otrzymywać odpowiedzi, oprócz prośby o treści. Chociaż pełne wsparcie może nie być dostępne w innych przeglądarkach opartych na Chromium, rozszerzenie „Bard for Search Engines” nadal stanowi doskonały sposób na korzystanie z Bard bezpośrednio w wyszukiwarce Google.