• pon.. cze 5th, 2023

Google umożliwia programistom korzystanie z zaawansowanych możliwości kodowania AI w Colab, w tym z pomocą chatbota i generowania kodu za pomocą naturalnego języka

ByMarcin Kuźmiński

maj 22, 2023
Google umożliwia programistom korzystanie z zaawansowanych możliwości kodowania AI w Colab, w tym z pomocą chatbota i generowania kodu za pomocą naturalnego języka

Zobowiązanie Google do rozwijania technologii generatywnego AI doznało pewnego osłabienia w miarę szybkiego wzrostu popularności ChatGPT OpenAI, który zdobył miejsce w aplikacjach mobilnych Bing i Skype firmy Microsoft. Jednak Google odpowiedział na to, rozszerzając możliwości kodowania AI w środowisku Google Colab, chmurowym środowisku programistycznym dla języka Python. Poprzez wprowadzenie Codey, specjalistycznego modelu AI generującego skoncentrowanego na kodowaniu, Google zamierza zrewolucjonizować doświadczenie związane z kodowaniem w Colab.

Wzmacnianie Użytkowników Colab za pomocą Innowacyjnych Funkcji AI: Google wprowadził wiele nowych funkcji AI w Colab, które mają na celu uproszczenie i usprawnienie procesu kodowania. Jednym z godnych uwagi dodatków jest dedykowany chatbot, który ma pomagać użytkownikom na każdym etapie ich podróży związanej z kodowaniem. Bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym profesjonalistą, chatbot może udzielać cennych wskazówek i odpowiedzi na podstawowe pytania, takie jak importowanie danych z arkuszy Google lub filtrowanie obiektu Pandas DataFrame. Chatbot ma na celu przełamanie bariery między programistami a ich zadaniami związanymi z kodowaniem, umożliwiając bardziej dostępne i wydajne doświadczenie z AI.

Ponadto, użytkownicy Colab zyskują teraz możliwość generowania kodu za pomocą naturalnego języka. Dzięki wykorzystaniu Codey, modelu AI opartego na PaLM 2, Google zintegrował potężne możliwości generowania kodu bezpośrednio w Colab. Ten przełomowy rozwój pozwala programistom pisać kod, korzystając z promptów w języku zbliżonym do języka naturalnego, znacząco zwiększając prędkość programowania, jakość kodu i jego zrozumienie. Dzięki prostemu promptowi tekstowemu i kliknięciu przycisku „Generuj”, uprawnieni użytkownicy Colab mogą doświadczyć nowego poziomu wygody i produktywności.

Usprawnienie Procesu Kodowania: Usprawnienia AI wprowadzone przez Google w Colab skupiają się nie tylko na generowaniu kodu, ale także na usprawnieniu samego procesu kodowania. Płatni subskrybenci Colab wkrótce będą mogli korzystać z sugestii autouzupełniania podczas pisania kodu, eliminując konieczność powtarzania naciskania klawiszy. Ta funkcja, zaprojektowana do obsługi złożonych baz kodu, dostarcza inteligentnych sugestii zgodnych z intencjami programisty, zwiększając produktywność i dokładność kodu.

Stopniowe Wprowadzanie i Rozszerzanie: Google planuje stopniowe wprowadzanie tych funkcji AI, zaczynając od płacących klientów w Stanach Zjednoczonych. Taki fazowany proces pozwala Google na dopracowanie i ulepszenie możliwości AI na podstawie opinii użytkowników. W miarę rozwoju implementacji Google zamierza poszerzyć dostępność dla użytkowników w innych regionach, zapewniając programistom z całego świata korzystanie z tych potężnych narzędzi AI. Bezpłatni subskrybenci Colab również będą mogli skorzystać z tych funkcji w niedalekiej przyszłości.

Kwestie Prywatności: Choć integracja funkcji AI niesie za sobą ogromne korzyści, ważne jest, aby pamiętać o implikacjach dotyczących prywatności. Użytkownicy powinni być świadomi, że kod generowany za pomocą promptów w chatbocie może być wykorzystywany przez Google do doskonalenia swoich modeli AI. Dlatego należy zachować ostrożność przy generowaniu kodu, którego użytkownicy chcieliby zachować w tajemnicy lub uniknąć potencjalnej publikacji.

Zaangażowanie Google w usprawnianie doświadczenia związane z kodowaniem jest widoczne w najnowszych rozwinięciach AI w Colab. Poprzez wprowadzenie modelu AI Codey, dedykowanego chatbota, generowania kodu za pomocą naturalnego języka i sugestii autouzupełniania, Google umożliwia programistom bardziej efektywne i skuteczne pisanie kodu. W miarę stopniowego udostępniania tych funkcji użytkownikom na całym świecie, Google dąży do kształtowania przyszłości kodowania, uczynienia go bardziej dostępnym i intuicyjnym dla wszystkich programistów.