• pon.. cze 5th, 2023

ChatGPT: 5 funkcji, które mogą uczynić AI jeszcze lepszą

ChatGPT: 5 funkcji, które mogą uczynić AI jeszcze lepszą

ChatGPT od samego początku swojego istnienia był prekursorem w świecie AI Chatbotów. Jako jeden z najlepszych darmowych AI Chatbotów dostępnych na rynku, był narzędziem na które użytkownicy na całym świecie polegali. Jednakże, konkurenci oferują coraz więcej funkcji, dlatego czas dla ChatGPT, by przyspieszyć i udoskonalić swoją grę.

Oto 5 funkcji, które mogą uczynić ChatGPT jeszcze bardziej przyjaznym dla użytkowników, bardziej wszechstronnym i możliwie konkurującym z konkurentami.

Opcja wersji roboczych

Możliwość przeglądania różnych wersji lub wersji roboczych odpowiedzi, podobnie jak w Google Bard, byłoby mile widziane w ChatGPT. Pozwoliłoby to zaoszczędzić czas i ułatwić znalezienie odpowiedzi na zadane pytanie. Ta funkcja mogłaby być również przydatna dla ChatGPT Plus.

Główną siłą ChatGPT jest jego zdolność do generowania odpowiedzi kontekstowo istotnych i gramatycznie poprawnych. Jednakże, w momencie, gdy ChatGPT generuje wiele odpowiedzi na pytanie, trudno jest znaleźć idealną odpowiedź. Opcja wersji roboczych pozwoliłaby użytkownikom na przeglądanie wszystkich możliwych odpowiedzi na pytanie i wybór najlepiej pasującej do ich potrzeb.

Kontynuacja rozmów

ChatGPT ma ograniczenie ilości rozmów, które można prowadzić w jednej konwersacji, co może być frustrujące, gdy limit ten zostanie osiągnięty. Możliwość kontynuacji rozmowy w nowej konwersacji byłaby świetnym dodatkiem, szczególnie że ChatGPT może uczyć się i wykorzystywać kontekst poprzednich rozmów do kontynuowania myśli.

Możliwość kontynuacji rozmowy od momentu, w którym została ona przerwana, pozwala użytkownikom zaoszczędzić czas i wysiłek. Jest to również ważna funkcja przy obsłudze złożonych zapytań, które wymagają wielokrotnych interakcji. Kontynuowanie rozmowy tam, gdzie się ją przerwało, pozwala uniknąć konieczności powtarzania informacji lub kontekstu, co zwiększa komfort użytkowania ChatGPT.

Różne tryby i style

Podobnie jak w Bing Chat, ChatGPT mógłby skorzystać z różnych trybów i stylów konwersacji. Mogłoby to obejmować suwak dla trybów kreatywnego lub precyzyjnego, by dopasować rodzaj odpowiedzi, które ChatGPT udziela. Dodatkowo, tryb „Compose”, który oferuje różne formaty pisania i długości odpowiedzi, byłby przydatną funkcją.

Różne tryby i style konwersacji mogą zaspokajać potrzeby użytkowników o zróżnicowanych wymaganiach. Na przykład tryb kreatywny mógłby pomóc w generowaniu pomysłowych odpowiedzi, podczas gdy tryb precyzyjny mógłby dostarczać faktów. Tryb Compose mógłby pozwolić użytkownikom na wybór różnych formatów, takich jak e-maile lub posty na mediach społecznościowych, dzięki czemu ChatGPT stałby się jeszcze bardziej wszechstronny.

Sugerowane pytania

Sugerowane pytania to powszechna funkcja w AI chatbotach, która może pomóc w poszerzaniu rozmowy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Ta funkcja mogłaby również pomóc użytkownikom w osiągnięciu pożądanych wyników z ChatGPT.

Sugerowane pytania oferowałyby użytkownikom punkt wyjścia do kontynuowania rozmowy, co sprawia, że doświadczenie jest mniej przytłaczające. Te sugestie mogłyby być dostosowane do zapytania użytkownika lub oparte na kontekście poprzedniej rozmowy, co czyniłoby je jeszcze bardziej przydatnymi.

Sugerowane pytania głosowe

Wprowadzenie sugerowanych pytań głosowych do ChatGPT byłoby przełomowym rozwiązaniem. Użytkownicy mogliby zadawać pytania głosem lub otrzymywać odpowiedzi czytane na głos. Chociaż ta funkcja może nie być praktyczna w przypadku programowania, mogłaby działać jak asystent głosowy i być użyteczna w większości innych sytuacji.

Wprowadzenie sugestii pytań głosowych dodałoby nowy poziom interaktywności do ChatGPT. Użytkownicy mogliby komunikować się z chatbotem w sposób bardziej naturalny, sprawiając, że rozmowa wydaje się jak z człowiekiem. Dodatkowo, użytkownicy z potrzebami dostępności mieliby z tej funkcji ogromną korzyść.

Podsumowując, dzięki tym funkcjom ChatGPT mógłby stać się jeszcze bardziej wartościowym narzędziem dla użytkowników. Udoskonalenia te nie tylko uczyniłyby ChatGPT bardziej przyjaznym dla użytkowników, ale również pozwoliłyby mu utrzymać pozycję lidera na rynku AI chatbotów. Wprowadzenie tych funkcji umożliwiłoby ChatGPT utrzymanie pozycji jednego z najlepszych darmowych AI chatbotów dostępnych na rynku i dostarczałoby użytkownikom bardziej spersonalizowane i wszechstronne doświadczenie. Dzięki dodaniu opcji wersji roboczych, kontynuacji rozmów, różnych trybów i stylów, sugerowanych pytań i sugerowanych pytań głosowych, ChatGPT mógłby podnieść swój poziom i stać się jeszcze ważniejszym graczem na rynku AI chatbotów. Dzięki konkurowaniu z innymi i innowacyjnym funkcjom, ChatGPT może nadal być niezawodnym i wartościowym narzędziem dla użytkowników na całym świecie.