• pon.. maj 29th, 2023

Builder.ai pozyskuje 250 milionów dolarów, przekraczając 450 milionów dolarów łącznych inwestycji

Builder.ai pozyskuje 250 milionów dolarów, przekraczając 450 milionów dolarów łącznych inwestycji

W niedawnej i niezwykłej kamieniu milowym, firma Builder.ai, innowacyjna platforma do tworzenia oprogramowania, odniosła sukces, pozyskując 250 milionów dolarów w rundzie finansowania typu Series D. Rundę finansową poprowadziło Katarskie Stowarzyszenie Inwestycyjne (QIA), wiodący inwestor globalny, przy udziale zarówno obecnych, jak i nowych inwestorów, w tym Iconiq Capital, Jungle Ventures i Insight Partners. Ta znacząca infuzja finansowania podnosi łączną inwestycję w Builder.ai do ponad 450 milionów dolarów, podkreślając jego szybki wzrost i potencjał na rynku.

Builder.ai wcześniej zrobiło wrażenie, ogłaszając strategiczną współpracę z gigantem technologicznym Microsoft, wraz z nieujawnioną inwestycją ze strony tej firmy. Współpraca ta miała na celu integrację asystenta AI Builder.ai, „Natasha”, z platformą Microsoft Teams, co umożliwiło użytkownikom korzystanie z zaawansowanych możliwości. Teraz, dzięki udanej rundzie finansowania typu Series D, Builder.ai zamierza zrewolucjonizować rozwój aplikacji, wykorzystując moc rozmowy międzyludzkiej. Firma odchodzi od konwencjonalnych „ekspertowskich systemów na białej płótnie”, które są powszechne w obszarze kodu niskiego/no-code, dążąc do zapewnienia użytkownikom bardziej intuicyjnego i konwersacyjnego podejścia do tworzenia aplikacji na swojej platformie.

Znaczące wsparcie finansowe, jakie otrzymał Builder.ai, potwierdza jego zaangażowanie w rewolucjonizację branży oprogramowania. Sachin Dev Duggal, założyciel i CEO Builder.ai, wyraził entuzjazm związany z perspektywami rozwoju firmy, podkreślając transformacyjną zmianę, jaką jest przejście od statycznych produktów oprogramowania o ograniczonej żywotności do dynamicznych rozmów, które napędzają eksponencjalny wzrost w ilości tworzonych oprogramowań. Ahmed Ali Al-Hammadi, CIO QIA Europe, podkreślił również strategiczne dopasowanie inwestycji do misji QIA, polegającej na wspieraniu przyszłościowych firm kształtujących przyszłość globalnej gospodarki.

Od momentu założenia w 2016 roku, Builder.ai umożliwia firmom o różnych rozmiarach tworzenie modułowych aplikacji internetowych i mobilnych. Jego platforma zyskała partnerstwa z renomowanymi przedsiębiorstwami, takimi jak JP Morgan & Chase oraz Etisalat UAE, umacniając swoją pozycję na rynku. Niezwykłe zaangażowanie Builder.ai w innowacje zaowocowało uhonorowaniem go miejscem na prestiżowej liście „Najbardziej Innowacyjnych Firm” magazynu Fast Company w 2023 roku. Ponadto, firma została laureatem nagrody „Scale Up of the Year” w ramach konkursu Europas w 2022 roku, co dodatkowo potwierdza jej wpływ na krajobraz rozwoju oprogramowania.

Dzięki rosnącej obecności na arenie międzynarodowej i biurom w kluczowych lokalizacjach, takich jak Wielka Brytania, USA, ZEA, Singapur i Francja, Builder.ai jest gotowy do przewodzenia w kształtowaniu przyszłości rozwoju aplikacji. Znaczne finansowanie pozyskane w rundzie Series D napędzi rozwój firmy i umożliwi dostarczenie przełomowych rozwiązań. Builder.ai, wykorzystując naturalną rozmowę jako kluczowe narzędzie, ma na celu umożliwienie jednostkom i firmom łatwego tworzenia aplikacji, co stanowi przełom w podejściu branży do tworzenia i wdrażania oprogramowania.