• pon.. maj 29th, 2023

Autor science fiction Tim Boucher wykorzystał sztuczną inteligencję, aby stworzyć 97 książek w rekordowym czasie

ByAndrzej Parafianowicz

maj 23, 2023
Autor science fiction Tim Boucher wykorzystał sztuczną inteligencję, aby stworzyć 97 książek w rekordowym czasie

W niesamowitym pokazie kreatywności i innowacji technologicznej, znany autor science fiction Tim Boucher wykorzystuje moc sztucznej inteligencji (SI), aby stworzyć imponującą kolekcję 97 książek w niezwykłym czasie zaledwie dziewięciu miesięcy. Przełomowe osiągnięcie Bouchera przyciągnęło ogromne zainteresowanie i ma potencjał, aby rewolucjonizować proces pisania, tak jak go znamy.

W artykule opublikowanym w Newsweek, Boucher ujawnił narzędzia SI, które stały się kluczowe w jego działaniach twórczych. Wykorzystał nowatorski generator obrazów Midjourney, aby ożywić swoje literackie wizje, podczas gdy dynamiczna współpraca między ChatGPT a Claude od Anthropic była nieocenionym partnerem w burzy mózgów i generowaniu porywającego tekstu.

Każda z powieści Bouchera, o długości od 2000 do 5000 słów, jest ozdobiona imponującym zbiorem od 40 do 140 obrazów generowanych przez SI, co jeszcze bardziej wzbogaca immersyjne doświadczenie czytelników. To, co wyróżnia jego twórczość, to niezwykła prędkość, z jaką te literackie cuda są tworzone i publikowane przy użyciu narzędzi SI. Boucher podzielił się, że jego książki zazwyczaj wymagają jedynie od sześciu do ośmiu godzin współpracy z SI, od momentu powstania do publikacji. Niesamowite jest również to, że niektóre krótsze dzieła można ukończyć w zaledwie trzy godziny, co stanowi dowód na efektywność i skuteczność SI w procesie twórczym.

Boucher, przyjmując postawę zgodną z erą cyfrową, udostępnił swoją niezwykłą kolekcję w sprzedaży online, a ceny wahają się od 1,99 do 3,99 dolarów za książkę. Dzięki wykorzystaniu SI, nie tylko zwiększył swoją produktywność, ale także utrzymuje stały poziom jakości we wszystkich swoich dziełach. SI umożliwiła mu zgłębienie skomplikowanego budowania świata z niezrównaną efektywnością, co pozwala mu tworzyć porywające narracje, których nie mógłby osiągnąć samodzielnie.

W ostatnich miesiącach rynek literacki zanotował wzrost powieści generowanych przez SI, które wciągają czytelników na całym świecie. Jednym z ważnych kamieni milowych było uznanie ChatGPT za autora lub współautora ponad 200 tytułów dostępnych w ogromnym sklepie internetowym Amazon w lutym. Do gatunków, które odniosły sukces w tej rewolucji napędzanej przez SI, należą poradniki dotyczące SI i książki dla dzieci, które wciągają czytelników w każdym wieku dzięki innowacyjnemu podejściu i pełnej wyobraźni narracji.

Integracja SI w tworzenie książek rozszerzyła się także poza profesjonalnych autorów, jak pokazał Ammaar Reshi, menedżer projektów w firmie fintechowej z siedzibą w San Francisco. Reshi podzielił się swoim doświadczeniem z Insiderem, relacjonując, jak wykorzystał ChatGPT i Midjourney, aby napisać i zilustrować książkę dla dzieci w imponującym czasie zaledwie 72 godzin. Jednak dzieło Reshiego, zatytułowane „Alice and Sparkle”, spotkało się z silną krytyką na Twitterze, gdzie twórcy wyrazili obawy dotyczące wykorzystywania istniejących dzieł sztuki bez zgody przez generatory obrazów SI, a także kwestionowali jakość samego tekstu.

Mimo ogromnego zainteresowania i ciekawości wokół przełomowego osiągnięcia Bouchera, nie był on w stanie natychmiast udzielić odpowiedzi na prośbę Insidera, która została złożona poza godzinami pracy. Pozostaje miejsce na spekulacje, jak owocna podróż autora wspomagana przez SI będzie kontynuować kształtowanie krajobrazu literackiego i inspirować nowe drogi twórczości w przyszłości. Dzięki swojemu niezwykłemu osiągnięciu Boucher nie tylko zademonstrował ogromny potencjał SI w świecie literatury, ale także wywołał żywą dyskusję na temat związku technologii, kreatywności i przyszłości sztuki opowiadania.