• sob.. cze 10th, 2023

Adobe dodaje funkcje generatywnej sztucznej inteligencji do programu Photoshop

ByAndrzej Parafianowicz

maj 24, 2023
Adobe dodaje funkcje generatywnej sztucznej inteligencji do programu Photoshop

Firma Adobe ogłosiła, że dodaje technologię sztucznej inteligencji (AI) do generowania obrazów do programu Photoshop. Ta nowa funkcja nazywa się Wypełnienie generatywne i opiera się na technologii Adobe Firefly. Adobe wprowadziło tę funkcję, aby uczynić Photoshop bardziej dostępnym dla początkujących użytkowników, którzy mogą tworzyć obrazy z prostych poleceń tekstowych, podobnie jak w przypadku technologii Midjourney i DALL-E.

Jak działa generatywna sztuczna inteligencja w Photoshopie?

Generatywna sztuczna inteligencja w Photoshopie działa poprzez dodanie, usuwanie i zmianę obiektów w sposób nieniszczący. Użytkownik wprowadza prosty tekstowy prompt, a AI generuje obraz na podstawie tego polecenia. Adobe opublikowało kilka filmów demonstracyjnych, które pokazują siłę generatywnej sztucznej inteligencji w Photoshopie.

Jakie są korzyści z generatywnej sztucznej inteligencji w Photoshopie?

Generatywna sztuczna inteligencja w Photoshopie ma na celu zwiększenie liczby osób, które tworzą treści i mogą monetyzować swoje prace. David Wadhwani, prezes Adobe do spraw mediów cyfrowych, powiedział, że AI w połączeniu z narzędziami Photoshopa i obrazami otworzy drzwi dla twórców, którzy chcą tworzyć wysokiej jakości treści. Generatywna sztuczna inteligencja również sprawi, że Photoshop będzie bardziej dostępny dla początkujących użytkowników, którzy mogą tworzyć wysokiej jakości obrazy z prostych poleceń tekstowych.

Co to jest Midjourney?

Midjourney to technologia tworzenia obrazów za pomocą sztucznej inteligencji, która pozwala ludziom tworzyć obrazy z prostych poleceń tekstowych. Jest podobna do innych technologii tworzenia obrazów AI, takich jak DALL-E i ChatGPT. Adobe ogłosiło niedawno integrację generatywnej sztucznej inteligencji z programem Photoshop, która działa podobnie jak Midjourney i DALL-E.

Podsumowanie

Generatywna sztuczna inteligencja w Photoshopie ma na celu zwiększenie liczby osób, które tworzą treści i mogą monetyzować swoje prace. Wypełnienie generatywne to nowa funkcja programu Photoshop, która pozwala użytkownikom tworzyć obrazy z prostych poleceń tekstowych. Adobe wprowadziło tę funkcję, aby uczynić Photoshop bardziej dostępnym dla początkujących użytkowników, którzy mogą tworzyć obrazy z prostych poleceń tekstowych, podobnie jak w przypadku technologii Midjourney i DALL-E.