• pon.. cze 5th, 2023

7 sposobów, w jakie Google Bard może przewyższyć ChatGPT

7 sposobów, w jakie Google Bard może przewyższyć ChatGPT

Wraz z nadchodzącym wydarzeniem Google I/O, coraz większą presję odczuwa Bard, chatbot oparty na sztucznej inteligencji, tworzony przez giganta technologicznego. Konkurencja jest silna, zwłaszcza że ChatGPT dominuje na rynku. Mimo innowacyjnego potencjału, Bard jest wciąż postrzegany jako gorszy w porównaniu do rywali. Aby pokonać ChatGPT, Google powinien ogłosić siedem aktualizacji na I/O 2023.

  1. Funkcjonalność multimodalna: Google powinien dodać generowanie obrazów i filmów do możliwości Barda, korzystając z ogromnej biblioteki Google Images i doskonalić umiejętności rozpoznawania obiektów.
  2. Mądrzejsze odpowiedzi: Google powinien ulepszyć model Bazd, aby dostarczał lepszych odpowiedzi, zwłaszcza na poważne tematy, takie jak Holokaust. Bard powinien unikać błędów w recenzjach produktów i nadążać za wyższymi zdolnościami inteligencji GPT-5.
  3. Cytowanie źródeł: Google powinien dostarczać źródeł odpowiedzi, aby zwiększyć przejrzystość i dokładność.
  4. Brak niezdecydowania: Bard powinien przestać dostarczać niejasnych odpowiedzi, które unikają wyboru i zapewnić użytkownikom jasną ścieżkę podejmowania decyzji.
  5. Integracja z Google Docs/YouTube: Google powinien zintegrować Bazrd z Google Docs, Sheets i YouTube, pozwalając mu na tworzenie prezentacji, notowania w czasie rzeczywistym i oferowanie rekomendacji wideo.
  6. Lepsza wersja Google Assistant: Google powinien wykorzystać zaawansowane możliwości sztucznej inteligencji Barda, aby stworzyć supercharged Google Assistant dla Pixel 8 i innych urządzeń Android, oferując użytkownikom funkcje organizacji życia.
  7. Pluginy/API Bazrd: Aby konkurować z ChatGPT, Google powinien udostępnić bardziej wszechstronny Bazrd, tworząc pluginy i API, które można wykorzystać w platformach innych firm.

Dzięki tym aktualizacjom Google może zwiększyć udział Bazrd na rynku i pomóc mu wyróżnić się w silnie konkurencyjnym rynku chatbotów opartych na sztucznej inteligencji.