• pt.. wrz 22nd, 2023

  Najciekawsze wydarzenia w Toruniu

  Najciekawsze wydarzenia w Toruniu

  Dzisiaj, w niedzielę 20 sierpnia, w Toruniu odbędą się różne interesujące wydarzenia. Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzeń na ten weekend.

  Rajd rowerowy rozpocznie się o godzinie 10:00 przy boisku Elany Toruń. Podczas tego rajdu będzie można poznać historię toruńskiego sportu z perspektywy rowerowego siodełka. Przewodnikiem będzie znawca historii Torunia – Paweł Bukowski. Czas trwania rajdu wynosi około 2,5 godziny, a trasa liczy około 10 kilometrów. Na zakończenie rajdu odbędzie się krótki quiz historyczny, a dla zwycięzców przewidziane są drobne nagrody. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

  W Centrum Sztuki Współczesnej o godzinie 12:00 odbędzie się oprowadzanie po wystawach. Można będzie zobaczyć rzeźby i prace na papierze autorstwa Tony’ego Cragga, a także wystawę pt. „Niech szyją! Współczesna polska rzeźba uszyta”. Na oprowadzanie dla dorosłych obowiązują bilety w cenie 15 złotych od osoby.

  Fort IV zaprasza na piknik historyczno-militarny o nazwie „Polsko-amerykańskie braterstwo broni”. Piknik ten jest trzecią edycją wydarzenia i w tym roku szczególną uwagę poświęcono służbie wojskowej kobiet. Podczas pikniku będzie można zobaczyć wystawę „Polki w mundurze” prezentującą m.in. sylwetki kobiet z różnych formacji wojskowych, elementy uzbrojenia, dokumenty i fotografie. Na uczestników pikniku czekają liczne gry i zabawy dla dzieci. Piknik rozpocznie się o godzinie 12:00, a na zwiedzanie wystaw będzie można również się zapisać. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  CKK Jordanki zorganizuje koncert pod tytułem „Europejskie zbliżenia – klasyka i saksofony” o godzinie 17:00. Koncert ten jest częścią 27. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” i będzie stanowił połączenie różnorodnych utworów muzyki europejskiej z wdzięcznym brzmieniem saksofonu. Wstęp na koncert jest wolny, ale wejściówki można zdobyć w kasie CKK Jordanki.

  Wieczorem o godzinie 20:00 odbędzie się koncert finałowy cyklu II Koncertów Organowych pt. „Samczyńska & Ofiara” w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na tym koncercie wystąpi duet Armonia di Cuori w składzie: Zuzanna Cecylia Samczyńska na wiolonczeli i Szymon Piotr Ofiara na organach. Wstęp na koncert jest wolny.