• śr.. gru 7th, 2022

Trener Runjaić widziałby Krychowiaka w Legii na stałe. „Przydałby się”

ByDominika Łakomska

paź 28, 2022

Grzegorz Krychowiak przygotowuje się do wyjazdu na mistrzostwa świata w Katarze z zespołem Legii Warszawa. Polski pomocnik nie zagra przed mundialem w Arabii Saudyjskiej z Al-Shabab ze względu na przerwanie rozgrywek. Trener Kosta Runjaić przyznał, że zawodnik przydałby się stołecznej drużynie na stałe.

Po ośmiu rozegranych kolejkach klub Polaka jest liderem ligi w Arabii Saudyjskiej i nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania. Władze ligi zdecydowały się przerwać rozgrywki ze względu na przygotowania kadry narodowej do mundialu. W związku z tym Krychowiak dogadał się z warszawskim klubem, by móc trenować z pierwszą drużyną i pozostać w dobrej dyspozycji.

— Grzegorz Krychowiak będzie dwa tygodnie trenował z zespołem w pełnych cyklach treningowych. Na razie wziął udział w dwóch zajęciach. Trudno coś powiedzieć o jego dyspozycji. Wiemy, że jest świetnym, światowej klasy piłkarzem. Wypracowane ma cechy przywódcze. Mam nadzieję, że ten czas pozwoli mu osiągnąć optymalną dyspozycję i będzie gotowy na spotkania w Katarze — powiedział Kosta Runjaić na konferencji prasowej przed wyjazdowym spotkaniem Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok.

Szkoleniowiec chwali pomocnika i nie ukrywa, że byłby sporem wzmocnieniem jego drużyny. — Na temat jego ewentualnego angażu, trzeba zwracać się od dyrektora sportowego i porozmawiać z zawodnikiem. Na pewno przydałby się, jego jakość byłaby nieoceniona — dodał trener Legii.

Czesław Michniewicz ogłosi 26-osobową kadrę na mundial w Katarze 10 listopada. Wcześniej podał szeroką listę 47 graczy, w których znalazło się miejsce dla Grzegorza Krychowiaka i dwóch obrońców Legii, Artura Jędrzejczyka i Maika Nawrockiego.