• czw.. wrz 28th, 2023

  BayCare wprowadza roboty do obszaru modułu wyboru w celu zrewolucjonizowania łańcucha dostaw

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  BayCare wprowadza roboty do obszaru modułu wyboru w celu zrewolucjonizowania łańcucha dostaw

  BayCare, wiodący system opieki zdrowotnej non-profit w zachodniej części Florydy, wprowadził roboty do obszaru modułu wyboru, rewolucjonizując swoje operacje w łańcuchu dostaw. Victor Celiberti, dyrektor łańcucha dostaw BayCare z prawie 30-letnim doświadczeniem, wyraził swoje zadowolenie z możliwości wprowadzenia tej nowoczesnej technologii.

  Roboty są wykorzystywane w obszarze modułu wyboru, który znajduje się w ogromnym, liczącym 258 000 stóp kwadratowych centrum dystrybucyjnym o nazwie BISC (BayCare Integrated Service Center). Centrum dystrybucyjne to magazyn wszystkiego, co niezbędne dla BayCare do świadczenia usług pacjentom, w tym rurki do podawania dożylnego, worki z roztworem, dzbanki na łóżko, baseny łóżkowe, sprzęt ochrony osobistej, zestawy operacyjne i wiele innych. Moduł wyboru odpowiada za skompletowanie materiałów dla około 12 000 codziennych zamówień, które obsługują 16 szpitali BayCare i liczne inne placówki.

  Przed wprowadzeniem robotów członkowie zespołu ręcznie popychali ciężkie wózki ważące prawie 300 funtów po alejkach, kierowani przez technologię głosową. Oprogramowanie optymalizowało ich trasy pod kątem efektywności. Jednak fizyczne obciążenie dla członków zespołu ograniczało prędkość i wydajność. Wprowadzenie robotów zlikwidowało potrzebę ręcznego pchania wózków. Teraz roboty pomagają członkom zespołu, przejmując aspekt transportu w realizacji zamówienia.

  W ramach nowego procesu poszczególne roboty są przypisane do konkretnych zamówień, które są wyświetlane na ekranie dotykowym dla członków zespołu. Oprogramowanie mapowania pomaga optymalizować trasę dla każdego zamówienia, a robot podróżuje do lokalizacji każdego elementu. Członkowie zespołu spotykają robota, wybierają przedmiot, umieszczają go w torbie robota i instruują go, aby przeniósł się do lokalizacji następnego przedmiotu. Po zakończeniu zamówienia robot powraca do strefy dokowania w celu przygotowania do wysyłki.

  Według świadectw członków zespołu, integracja robotów znacząco poprawiła ich doświadczenie. Shanelle Bradley, technik dystrybucji w BISC, wymieniła, jak automatyzacja ułatwiła jej pracę, eliminując konieczność długich tras po centrum dystrybucyjnym. Członkowie zespołu mogą teraz skupić się bardziej na realizacji zamówień, a nie na fizycznie wymagających aspektach poprzedniego procesu.

  Integracja robotów przyniosła znaczne wzrosty produktywności i zaangażowania dla zespołu łańcucha dostaw BayCare. BayCare zawsze zobowiązywał się do dostarczania doskonałości, a najnowszy postęp technologiczny podnosi to zobowiązanie na wyższy poziom. Od momentu powstania w 2007 roku BISC ciągle ewoluował, aby sprostać rosnącym wymaganiom operacji BayCare, a wprowadzenie robotów to kolejny krok w tym kierunku.

  BayCare to system opieki zdrowotnej non-profit, który oferuje szeroki zakres usług w regionach Tampa Bay i Centralnej Florydy. System składa się z 16 szpitali, wielu innych placówek i grupy dostawców o nazwie BayCare Medical Group. Misją BayCare jest poprawianie zdrowia społeczności, którym służy poprzez wysoką jakość i współczucie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę BayCare.org.