• sob.. paź 1st, 2022

Obrończyni tytułu Rolanda Garrosa za burtą turnieju! Nieudany powrót wiceliderki rankingu WTA

ByMarcin Kuźmiński

maj 23, 2022

Ogromna sensacja w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa! Obrończyni tytułu Barbora Krejcikova przegrała z 19-letnią Diane Parry 1:6, 6:2, 3:6 i pożegnała się z turniejem. Oznacza to nie tylko utratę szans na obronę trofeum wywalczonego przed rokiem, ale również gigantyczny spadek Czeszki w rankingu WTA! To jedna z największych niespodzianek tegorocznego French Open.

Barbora Krejcikova nie mogła mówić o udanym początku sezonu z powodu kontuzji łokcia, jakiej nabawiła się jeszcze przed turniejem w amerykańskim Indian Wells. Wiceliderka rankingu nie była obecna w kolejnych turniejach, gdy Iga Świątek weszła na szczyt rankingu najlepszych tenisistek. Czeszka walczyła z czasem, by wrócić na paryskie korty i walczyć o obronę tytułu mistrzyni Rolanda Garrosa.

Pierwszy mecz pokazał, że Krejcikovą czeka jeszcze wiele pracy w walce o powrót do najlepszej dyspozycji. Druga rakieta świata odpadła z rywalizacji po trzysetowej walce z Francuzką Diane Parry i straci blisko 2 tys. punktów w rankingu WTA. Oznacza to stratę dużej części jej dorobku i znaczący spadek w klasyfikacji najlepszych tenisistek świata.