• czw.. wrz 28th, 2023

  Xiaomi 14 Pro – Specjalna edycja z unikalnymi funkcjami

  Xiaomi 14 Pro – Specjalna edycja z unikalnymi funkcjami

  Najnowsze przecieki chińskiego informatora Digital Chat Station (DCS) wskazują, że Xiaomi pracuje nad specjalną edycją modelu Xiaomi 14 Pro. Ta wersja ma mieć kilka unikalnych cech.

  Rzekomo specjalna edycja Xiaomi 14 Pro ma mieć wyświetlacz z nanoceramiczną osłoną chroniącą jego ekran, środkową ramę z tytanu i tylne panele ceramiczne. Te wysokiej jakości materiały mają nadać urządzeniu luksusowy i elegancki wygląd.

  Przecieki sugerują również, że specjalna edycja modelu będzie obsługiwać technologię komunikacji satelitarnej, co potencjalnie może poprawić możliwości łączności urządzenia.

  Jeśli chodzi o wydajność, specjalna edycja Xiaomi 14 Pro ma być wyposażona w układ SM8650, który prawdopodobnie jest nadchodzącym Snapdragonem 8 Gen 3 SoC. Ten potężny chipset ma zapewnić doskonałą wydajność i płynne wielozadaniowe korzystanie z urządzenia.

  Bateria ma zapewnić imponującą żywotność, ponieważ plotki mówią o 5 000 mAh baterii. Dodatkowo, spekuluje się, że będzie obsługiwać ładowanie szybkie 120W oraz ładowanie bezprzewodowe 50W, co umożliwi wygodne korzystanie z urządzenia w podróży.

  Jeśli chodzi o pamięć i przechowywanie danych, specjalna edycja Xiaomi 14 Pro może wyróżniać się na rynku. Na podstawie obecnych trendów flagowych telefonów w Chinach, spekuluje się, że może oferować ogromne 24 GB pamięci RAM LPDDR5x i 1 TB pamięci UFS 4.0. Ta duża pojemność pamięci zapewni płynne działanie aplikacji i wystarczającą przestrzeń do przechowywania danych.

  Dla miłośników fotografii, tylne aparaty Xiaomi 14 Pro special edition mają być wyposażone w 50-megapikselowy główny aparat Sony IMX989. Ten wysoce rozbudowany aparat powinien dostarczać niesamowitą jakość obrazu. Być może będzie go również uzupełniać 50-megapikselowy obiektyw szerokokątny oraz 50-megapikselowy aparat do zoomu peryskopowego, co umożliwi użytkownikom wszechstronne doświadczenia fotograficzne.

  Oczekuje się, że specjalna edycja Xiaomi 14 Pro będzie dostarczana z interfejsem MIUI 15, opartym na Androidzie 14, oferującym płynną i przyjazną dla użytkownika obsługę.

  Warto zaznaczyć, że te przecieki dają nam tylko ułamek informacji na temat spekulowanych funkcji specjalnej edycji Xiaomi 14 Pro. Ważne jest jednak zauważenie, że szczegóły te nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Xiaomi. W miarę zbliżania się daty premiery, prawdopodobnie pojawi się więcej konkretnych informacji, które pozwolą nam lepiej zrozumieć, czego możemy się spodziewać po tym bardzo oczekiwanym urządzeniu.