• niedz.. paź 1st, 2023

  Sukces uczniów z Riverside College na ogólnokrajowych olimpiadach robotyki

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 20, 2023
  Sukces uczniów z Riverside College na ogólnokrajowych olimpiadach robotyki

  Blake Lawrence i Abigail Schubert, uczniowie Riverside College, mają okazję zaprezentować swoje talenty podczas Ogólnokrajowych Olimpiad Robotyki Światowej w RPA, po zwycięstwie na Olimpiadzie Robotyki Światowej. W tym wydarzeniu zmierzą się z topowymi 18 zespołami w kraju.

  Blake, uczeń klasy 5, i Abigail, uczennica klasy 6, wyrazili swoje podekscytowanie i wdzięczność za zwycięstwo. Blake powiedział, że zajęcie pierwszego miejsca było niesamowite i podziękował nauczycielowi, partnerowi i wszystkim zaangażowanym w sprawienie, że to było możliwe. Abigail z kolei przyznała, że nie spodziewała się wygranej na zawodach prowincjonalnych i stwierdziła, że świetnie bawiła się uczestnicząc w robotyce i programowaniu.

  Obaj uczniowie przygotowują się do nadchodzącego wydarzenia przez uczestniczenie w zajęciach z robotyki, codzienne ćwiczenia programowania w domu i dołączenie do klubu Booster Kids Club. Są zdania, że robotyka powinna być wprowadzona jako program nauczania we wszystkich szkołach.

  Carlien Ellis, dyrektor Riverside College, wyraziła dumę z osiągnięć Blake’a i pochwaliła jego zaangażowanie oraz wyjątkowe zdolności uczenia się. Ojciec Blake’a, Kyle Lawrence, również wyraził dumę i pewność w zdolnościach swojego syna, twierdząc, że nie ma wątpliwości, iż Blake wypadnie wyjątkowo dobrze na poziomie ogólnokrajowym.

  Osiągnięcia Blake’a i Abigail przynoszą radość i możliwości dla wszystkich zaangażowanych. Wystawienie na widok publiczny i uznanie, które otrzymają za udział w Ogólnokrajowych Olimpiadach Robotyki Światowej, niewątpliwie przyczynią się do ich rozwoju i sukcesu w dziedzinie robotyki.