• pt.. wrz 22nd, 2023

  William Trent House zaprasza na wydarzenie „Wojsko spotyka miasto, Trenton 1781”

  William Trent House zaprasza na wydarzenie „Wojsko spotyka miasto, Trenton 1781”

  Miasto Trenton to wyjątkowe miejsce o bogatej historii. Dzięki staraniom o odpowiednią konserwację, mieszkańcy i turyści mogą teraz eksplorować ikoniczne miejsca przeszłości Trentonu. A teraz, dzięki William Trent House, mogą w pełni zanurzyć się w atmosferze minionych czasów.

  Wtorek, 26 sierpnia William Trent House będzie gospodarzem wydarzenia „Wojsko spotyka miasto, Trenton 1781”. To wydarzenie przyjazne rodzinie odbędzie się na terenie kampusu William Trent House i jest całkowicie darmowe. Nie wymagana jest rejestracja, a dostępne będą liczne bezpłatne parkingi.

  Pod koniec lata 1781 roku, tysiące żołnierzy, w tym kontynentalne oddziały generała Washingtona i francuskie oddziały generała Rochambeau, skupiły się w Trentonie. Przygotowywali się do przekroczenia rzeki Delaware, a ich obecność była znaczącą zmianą dla miasta. Wydarzenie „Wojsko spotyka miasto” zaprasza gości do wyobrażenia sobie, jak wyglądało to dla mieszkańców w 1781 roku i jak mieli do czynienia z żołnierzami.

  Odbywający się na wydarzeniu będzie mieli możliwość wzięcia udziału w różnych zajęciach. Mogą spotkać żołnierzy różnych jednostek, takich jak Le Regiment Bourbonnais i afroamerykańska piechota z 1. Regimentu Rhode Island. Będą mogli również zobaczyć działka artylerii Lamba, odwiedzić lekarza miasta, spotkać nauczyciela i obserwować kowala przy pracy. Młodsi goście będą mogli cieszyć się kreatywnymi warsztatami, aktywnościami i grą w podchody.

  Dla dorosłych dr Robert Selig, historyk kampanii Washingtona i Rochambeau, wygłosi wykłady na temat planowania i wykonania operacji wojskowej. Dr Selig specjalizuje się w roli sił francuskich podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

  To wydarzenie obiecuje ożywić Trenton sprzed lat. To będzie niezapomniane popołudnie dla wszystkich, którzy wezmą w nim udział. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się z William Trent House. Zanotujcie to w swoich kalendarzach i dołączcie do tej podróży w przeszłość.