• czw.. wrz 28th, 2023

  Stawki emerytalne byłych wojskowych w 2023 r.

  Stawki emerytalne byłych wojskowych w 2023 r.

  Stawki emerytalne dla byłych wojskowych w 2023 r. zależą od różnych czynników, takich jak staż służby wojskowej i stopień, na którym zakończono służbę w wojsku. Maksymalna emerytura wojskowa może wynosić 75% pensji, którą wojskowy otrzymywał w ostatnich latach służby. Dla byłych żołnierzy na wysokich stopniach, świadczenie może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych netto.

  Wymagania dotyczące uzyskania emerytury wojskowej są uzależnione od liczby przepracowanych lat służby w Siłach Zbrojnych RP. Obecnie minimalny wymóg to 20 lat służby wojskowej. Przeciętna emerytura wojskowa nie przekracza 75% średniego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy służby. Jednakże, wartość emerytury może być obniżana lub zwiększana w zależności od indywidualnego przypadku.

  Ważnym faktorem jest również waloryzacja emerytur wojskowych, która oznacza dostosowanie ich wartości do poziomu inflacji. W ciągu ostatnich lat wprowadzono szereg zmian w systemie emerytalnym dla wojskowych, mających na celu polepszenie jego efektywności i skuteczności w zabezpieczaniu przyszłości byłych pracowników i żołnierzy Sił Zbrojnych RP.

  Poniżej przedstawione są uśrednione stawki emerytur wojskowych na poszczególnych stopniach w 2023 r. Warto jednak zaznaczyć, że są to tylko przykładowe, uśrednione wyliczenia netto.

  W wojskach lądowych posiadamy następujące stopnie:

  – szeregowy,
  – starszy szeregowy,
  – kapral,
  – starszy kapral,
  – plutonowy,
  – sierżant,
  – starszy sierżant,
  – młodszy chorąży,
  – chorąży,
  – starszy chorąży,
  – starszy chorąży sztabowy,
  – podporucznik,
  – porucznik,
  – kapitan,
  – major,
  – podpułkownik,
  – pułkownik,
  – generał brygady,
  – generał dywizji,
  – generał.

  Prosimy o zapoznanie się z galerią poniżej, gdzie znajdą Państwo listę uśrednionych świadczeń emerytalnych na rok 2023.

  Related Post

  Nowa program dla słuzb wojskowych w celu zwiększenia dostępu do przystępnej opieki nad dziećmi
  Inżynierowie z Uniwersytetu w Zurychu opracowali system SI o nazwie Swift, który może pilotować drony zdolne do pokonywania ludzkich pilotów w wyścigach. Nauka hybrydowa wykorzystywana do szkolenia SI ma potencjalne zastosowanie w technologiach autonomicznych, takich jak samochody autonomiczne, roboty osobiste, a nawet samoloty autonomiczne. Osiągnięcie to stanowi pierwszy raz, kiedy robot zasilany SI pokonał ludzkiego mistrza w fizycznej dyscyplinie zaprojektowanej dla i przez ludzi. Zespół pracujący nad Swift wykorzystał głębokie wzmocnienie uczenia (DRL), aby zaprojektować SI. DRL to rodzaj uczenia maszynowego, które uczy SI, jak się zachowywać w określonych sytuacjach poprzez próby i błędy. SI uczy się z czasem, jak osiągnąć pożądany wynik poprzez nagrody. W przypadku wyścigów dronów, pożądanym wynikiem jest wygrana wyścigu. Nauka DRL odbywa się w symulacjach przy użyciu danych ze świata rzeczywistego, aby naśladować fizyczne środowiska. Swift jest w pełni autonomiczny, wyposażony w sensory pokładowe. Nie ma potrzeby instalowania zewnętrznych czujników w otoczeniu. Robot może po prostu być włączony i latać. W badaniach Swift rywalizował z trzema mistrzami wyścigów dronów i wygrał 15 z 25 wyścigów. Zarejestrował również najkrótszy czas na torze, pokonując najlepszego pilota o pół sekundy. Choć to osiągnięcie jest istotne, system Swift ma wciąż pewne ograniczenia. Błędy, takie jak uderzenie w barierę czy rozbicie się na ziemi, są trudniejsze do naprawienia przez SI w porównaniu do ludzkiego pilota. SI również boryka się z nieprzewidywalnymi zmianami w środowisku fizycznym, takimi jak warunki pogodowe. Niemniej jednak system Swift oferuje nowe i potencjalnie przełomowe podejście do robotyki autonomicznej. Ma zastosowanie w zadaniach, które wymagają, aby autonomiczny robot wykonał zadanie w odpowiednim czasie, takich jak inspekcja infrastruktury, zarządzanie magazynem i sytuacje poszukiwawczo-ratownicze. Podczas gdy drony zasilane SI przejmujące nasze drogi i niebo nadal mogą być odległą możliwością, system Swift otwiera nowe możliwości postępu w technologiach autonomicznych. Źródło: The Daily Beast
  Przełomowe rozwiązania w dziedzinie zdrowia wzroku oferowane przez Alcon Inc.