• niedz.. paź 1st, 2023

  Tajemnicze światło na niebie nad wschodnim wybrzeżem Karoliny Północnej

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 20, 2023
  Tajemnicze światło na niebie nad wschodnim wybrzeżem Karoliny Północnej

  Miłośnicy astronomii na południowo-wschodnim wybrzeżu Karoliny Północnej zostali porwani powalającym widowiskiem na nocnym niebie w czwartek, 17 sierpnia. Intrygujący ciąg świateł, jasno błyszczący i zbliżony do siebie, pozostawił obserwatorów zdumionych i zaniepokojonych. To oszałamiające zjawisko można przypisać tzw. pociągowi satelitarnej Starlink, wprowadzonej przez firmę Starlink.

  Starlink to dostawca usług internetowych, który wykorzystuje satelity do dostarczania łączności internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnych satelitów, satelity Starlinka krążą wokół Ziemi w znacznie bliższej odległości. Ta bliskość pozwoliła widzom w południowo-wschodniej Karolinie Północnej obejrzeć to widowisko, nawet jeśli nie byli w stanie dostrzec innych satelitów czy gwiazd tej nocy.

  Pociąg satelitarny Starlink można najlepiej opisać jako ciąg świateł na niebie, tworzący fascynujące i niezwykłe widowisko. Satelity są strategicznie rozmieszczone na orbicie wokół Ziemi, dostarczając usługi internetowe różnym lokalizacjom.

  Obserwatorzy gwiazd na całym regionie szybko uchwycili zapierające dech w piersiach widowisko i podzielili się swoimi zdjęciami z lokalną stacją informacyjną WECT. Te obrazy dają pojęcie o hipnotyzującej piękności pociągu satelitarnego Starlink, kiedy rozświetla nocne niebo w oszałamiający sposób.

  To zjawisko stanowi przypomnienie o znaczących postępach technologicznych, które umożliwiły nam bliższe obserwowanie cudów wszechświata. Chociaż może to na początku wprowadzić w zakłopotanie niektórych widzów, to widok jest w końcu świadectwem innowacji i postępu w dziedzinie technologii satelitarnych.