• wt.. gru 5th, 2023

  Dotykowy druk 3D zwiększa umiejętności czytania w alfabecie Braille’a dla osób niewidomych w prowincji Alberta

  Dotykowy druk 3D zwiększa umiejętności czytania w alfabecie Braille’a dla osób niewidomych w prowincji Alberta

  Zespół młodzieżowy z Sherwood Park czyni różnicę w życiu osób z wadą wzroku, zwiększając umiejętności czytania w alfabecie Braille’a w prowincji Alberta. Zespół Robotyki Cyber Eagles niedawno przekazał Alberta Society for the Visually Impaired (ASVI) oraz Canadian National Institute for the Blind (CNIB) 18 zestawów dotykowych klocków Braille’a wykonanych przy użyciu drukarki 3D.

  Klocki Braille’a to narzędzia edukacyjne, przeznaczone do nauki czytania w alfabecie Braille’a. Każdy klocek zawiera literę lub cyfrę w języku angielskim, wraz z odpowiednikiem w alfabecie Braille’a. Klocki są ustawione i zabezpieczone specjalnym uchwytem, co umożliwia użytkownikom swobodne ich czytanie.

  Duży rozmiar klocków Braille’a sprawia, że są idealne do nauki dla najmłodszych dzieci. Ośmioletnia Alexandra Halloran, która otrzymała jeden z tych zestawów, wyraziła swoją miłość do nich. Alexandra już korzystała w szkole z narzędzi nauki języka Braille’a, ale posiadanie swojego spersonalizowanego zestawu w domu znacznie poprawia jej doświadczenia edukacyjne.

  Proces tworzenia klocków Braille’a przy użyciu drukarki 3D był prosty i trwał około 20 minut. Oprócz dużych klocków literowych, zespół Robotyki Cyber Eagles stworzył także plansze Braille’a z mniejszymi literami, dla osób szukających większego wyzwania w pisaniu.

  Zestawy klocków Braille’a zostaną rozprowadzone w całej prowincji Alberta, w tym na Terytoriach Północno-Zachodnich. Carl Busch z CNIB wyraził entuzjazm z powodu nowego zasobu, ponieważ dotychczas CNIB posiadało tylko dwa komplety klocków Braille’a w całej prowincji. Taktowe wytłoczenie liter angielskich na nowych klockach znacznie ułatwi proces nauki dla osób z wadą wzroku.

  Zespół Robotyki Cyber Eagles współpracował z Policją w Edmonton, która również współpracuje z CNIB przy corocznym Beeping Easter Egg Hunt. Wsparcie i zaangażowanie społeczności, jakie pokazało się w tej współpracy, odgrywa znaczącą rolę w poprawie pracy organizacji takich jak CNIB.

  Ogólnie rzecz biorąc, dotykowe klocki Braille’a wykonane przy użyciu drukarki 3D stanowią niesamowite narzędzie, które pomagają osobom niewidomym i z wadą wzroku opanować umiejętność czytania w alfabecie Braille’a, poprawiając ich dostęp do możliwości edukacyjnych oraz zwiększając umiejętność czytania w języku Braille’a w społeczności.

  Źródła:
  – Galan McDougall/CTV News Edmonton
  – Zespół Robotyki Cyber Eagles