• wt.. gru 5th, 2023

  Rosja kontynuuje agresję na Ukrainę, ale Ukraina nie ustaje w walce o wyzwolenie swoich terytoriów

  ByMarcin Kuźmiński

  lis 20, 2023
  Rosja kontynuuje agresję na Ukrainę, ale Ukraina nie ustaje w walce o wyzwolenie swoich terytoriów

  Ataki Rosji na wschodzie i przyczółek Ukrainy na południu to jedno z największych wyzwań, z jakimi Ukraina zmaga się od ponad 600 dni. Pomimo trwającej wojny, Ukraina nie zamierza się poddać i kontynuuje walkę o wyzwolenie swoich terytoriów.

  Według doniesień wywiadu wojskowego Ukrainy, Rosja zgromadziła ponad 800 pocisków rakietowych, co może sugerować, że zimą możemy spodziewać się zmasowanych ostrzałów infrastruktury. Codziennie trwają zacięte walki, a miejscowości na wschodzie Ukrainy znajdują się pod ostrzałem artylerii Rosji.

  Ołeksandr Musijenko, ekspert wojskowy, zaznacza, że pomimo zwiększonej presji Rosji na wschodzie, Ukraińcy nie porzucili swojej kontrofensywy. Trwają działania na południu, a Ukraina ma perspektywy zdobycia przyczółka na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim. Mimo trudności, Ukraina dąży do wyzwolenia i deokupacji swoich terytoriów.

  Ukraina przygotowuje się także do uderzenia na rosyjskie tyły i logistykę na terenach okupowanych na południu i wschodzie. Zintensyfikowana produkcja dronów własnej produkcji może być wykorzystana do ostrzału rosyjskich obiektów wojskowych na terytorium Rosji. Ukraina również poszukuje słabiej bronionych odcinków, aby prowadzić działania wzdłuż linii frontu.

  Jednak Ukraina nadal potrzebuje jedności Zachodu i wsparcia partnerów w dalszej walce przeciwko Rosji. Rosja, mierząc się z własnymi problemami, kalkuluje, że teraz może czas na rozmowy pokojowe i liczy na zmniejszenie pomocy dla Ukrainy. Ukraina musi nie dać Rosji przerwy, która dałaby jej możliwość ponownego skompletowania oddziałów i kontynuowania agresji.

  Warto odnotować, że według brytyjskiego wywiadu, utrata przez Rosję kilku systemów obrony powietrznej o zasięgu 400 km może zmusić ją do przesunięcia systemów, odsłaniając część swojego terytorium. Natomiast Ukraina rozpoczęła masową produkcję dronów, które mogą stanowić znaczące zagrożenie dla Rosji.

  Jednak mimo tych doniesień, wciąż nie uchwalono kolejnej transzy pomocy dla Ukrainy. Ukraina nadal musi polegać na jedności i wsparciu Zachodu w walce przeciwko Rosji.

  FAQ:

  Q: Jaka jest sytuacja na wschodzie Ukrainy?
  A: Rosja kontynuuje ataki i ostrzały na wschodzie Ukrainy, zarówno na wojska ukraińskie, jak i na cele cywilne i infrastrukturę.

  Q: Czy Ukraina nadal prowadzi kontrofensywę?
  A: Tak, Ukraina nadal prowadzi kontrofensywę. Trwają działania na południu, a perspektywy zdobycia przyczółka na lewym brzegu Dniepru dają nadzieję na dalszą ofensywę.

  Q: Jak Ukraina przygotowuje się do konfrontacji z Rosją?
  A: Ukraina intensyfikuje produkcję dronów własnej produkcji, które mogą być wykorzystane do ostrzału rosyjskich obiektów wojskowych. Dodatkowo, ukraińskie wojsko poszukuje słabiej bronionych odcinków wzdłuż linii frontu.

  Q: Jakie wsparcie Ukraina potrzebuje?
  A: Ukraina nadal potrzebuje jedności Zachodu i wsparcia partnerów w walce przeciwko Rosji.

  Q: Jakie konsekwencje może ponieść Rosja?
  A: Według brytyjskiego wywiadu, utrata przez Rosję kilku systemów obrony powietrznej może zmusić ją do przesunięcia systemów, odsłaniając część swojego terytorium. Ukraina rozpoczęła także masową produkcję dronów, które mogą stanowić zagrożenie dla Rosji.

  Source: PolskieRadio24.pl