• niedz.. paź 1st, 2023

  Randall Pepper Elementary School – Sukces w Mistrzostwach WRO Friendship Invitational 2023

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Randall Pepper Elementary School – Sukces w Mistrzostwach WRO Friendship Invitational 2023

  Program robotyki w szkole podstawowej Randall Pepper obchodzi kwalifikację dwóch uczniów trzeciej klasy, Keilani Aquino i Anthony’ego Diaza-Floresa, do Międzynarodowego Turnieju WRO Friendship Invitational 2023. Turniej odbędzie się w Odense, w Danii, w dniach 21-24 września.

  Aquino i Diaz-Flores, członkowie Klubu Robotyki WRO w Randall Pepper, cały rok szkolny 2022-23 poświęcili na doskonalenie swoich umiejętności w budowaniu i programowaniu robotów podczas cotygodniowych spotkań klubowych. Ich wysiłki opłaciły się podczas Mistrzostw WRO U.S. Open 3 czerwca, gdzie rywalizowali z ponad 100 zespołami i zapewnili sobie miejsce w międzynarodowym turnieju.

  WRO U.S. Open zostało zorganizowane przez Ligię Inżynierii USA we współpracy z Fontana Unified School District. Sukces Aquino i Diaz-Floresa odzwierciedla oddanie i wsparcie całej społeczności Randall Pepper. Dyrektor Theresa Gomez wyraziła dumę z uczniów i podkreśliła pozytywny wpływ programów robotyki szkolnej.

  To nie pierwszy raz, kiedy uczniowie Randall Pepper zakwalifikowali się do międzynarodowego turnieju WRO. W 2019 roku pięcioosobowy zespół podróżował do Aarhus w Danii, gdzie współpracowali z uczniami z Niemiec i Nigerii, aby wykonać zadania z robotyki. Zdobyli międzynarodową Nagrodę Przyjaźni przyznawaną przez sędziów WRO.

  Program robotyki w szkole podstawowej Randall Pepper został uruchomiony w 2019 roku przez byłego dyrektora Annette Beasley. Jego celem było wzbogacenie programu nauczania szkoły poprzez wprowadzenie w nim przedmiotów związanych z nauką, technologią, inżynierią, sztuką i matematyką (STEAM). Beasley, która towarzyszyła pierwszej drużynie międzynarodowych uczestników w Danii, wyraziła swoje zadowolenie z rozwoju programu oraz jego wpływu na zaangażowanie uczniów i przygotowanie ich do kolejnych klas.

  Zarówno Aquino, jak i Diaz-Flores pochodzą z rodzin związanych z programem robotyki w Randall Pepper. Udział Aquino w zajęciach z robotyki jej siostry zmotywował ją do dążenia do uczestnictwa w programie. Gomez, która pełni rolę trenera robotyki, podzieliła się swoim podziwem dla umiejętności adaptacji i opanowania technologii przez uczniów.

  Klub Robotyki WRO w Randall Pepper, skierowany do uczniów klas 2-3, jest częścią wszechstronnego programu STEAM szkoły. Szkoła oferuje również Klub SumoBot dla klas 4-5 oraz Środy ze STEAM-tic, podczas których nauczyciele mają możliwość wprowadzania lekcji z kodowania i nauki o Ziemi, aby wzbudzić zainteresowanie uczniów przedmiotami związanymi z STEAM.

  Szkoła podstawowa Randall Pepper planuje dalszą rozbudowę programu artystycznego i tanecznego w przyszłości. Superintendenta Miki R. Inbody pogratulowała szkole podstawowej Randall Pepper kolejnej możliwości zaprezentowania swojego programu robotyki na arenie międzynarodowej. Inbody wyraziła dumę z Keilanego Aquino i Anthony’ego Diaza-Floresa, którzy będą reprezentować Fontana Unified School District i pełnić rolę ambasadorów Stanów Zjednoczonych.