• niedz.. paź 1st, 2023

  Konfederacja przedstawia kandydata do Senatu z okręgu 50

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  Konfederacja przedstawia kandydata do Senatu z okręgu 50

  Konfederacja w środę w Radomiu przedstawiła kandydata do Senatu z okręgu 50. Jest nim Jarosław Dąbrowski, nauczyciel jednej z radomskich szkół oraz współtwórca Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”.

  Dąbrowski, będący kandydatem Konfederacji do Senatu, poinformował dziennikarzy, że pochodzi z Radomia, ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim i pracuje jako nauczyciel fizyki w jednej z radomskich podstawówek. Był również współtwórcą Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”.

  Kandydat podkreślił, że jako wiceprezes wspomnianego stowarzyszenia, wraz z Konfederacją, przeprowadzili wiele działań mających na celu blokadę ustawy zmuszającej nauczycieli, medyków i służby mundurowe do przymusu szczepień przeciwko COVID-19. Działania te obejmowały m.in. wysłuchania publiczne w Sejmie, konferencje prasowe, masowe protesty oraz zanoszenie listów do odpowiednich instytucji.

  Jarosław Dąbrowski znany jest również jako jeden z inicjatorów protestu w Radomiu przeciwko zamykaniu szkół ze względu na pozytywne wyniki testów na COVID-19 wśród uczniów i nauczycieli, co miało miejsce w czasie pandemii.

  W środę liderzy radomskiej listy Konfederacji do Sejmu: Rafał Foryś, Dawid Nowak i Mariusz Krzemiński, także udzielili poparcia kandydatowi na senatora z okręgu 50, Jarosławowi Dąbrowskiemu.