• pt.. wrz 22nd, 2023

  No Man’s Sky: Echoes – Aktualizacja dodaje nową rasę robotów i wiele innych ulepszeń

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  No Man’s Sky: Echoes – Aktualizacja dodaje nową rasę robotów i wiele innych ulepszeń

  No Man’s Sky, rozległa epopeja science fiction, która zadebiutowała w 2016 roku, została znacznie ulepszona. Dwa lata przed bardzo oczekiwaną premierą Starfield, deweloper Hello Games wydał aktualizację o nazwie Echoes, dodając zupełnie nową rasę robotów, znaną jako Autophage. Ta łatka ma na celu „w tchnienie nowego życia w uniwersum” i dostarczenie graczom bogatej fabuły do eksploracji.

  Autophage to tajemnicza rasa mechanicznych konstrukcji, które można odkryć na ukrytych miejscach w całej galaktyce. Gracze mogą nauczyć się języka Autophage, odkrywać ich sekrety i rytuały oraz zbierać mechaniczne części, aby stworzyć unikalną ceremonialną laskę i nawet pełny robotyczny awatar. Autophage mają swój własny, unikalny język z setkami słów do zebrania i nauki.

  Walka w przestrzeni kosmicznej również przeszła gruntowną przebudowę w ramach aktualizacji Echoes. Gracze mogą teraz walczyć między frachtowcami po raz pierwszy, broniąc flot zagrażających im piratów. Aktualizacja wprowadza także wiele mniejszych zmian, pozwalając graczom na przeszukiwanie, handel i zezłomowanie broni, aby stać się „handlarzem odpadami wielofunkcyjnego narzędzia”.

  Sam fakt istnienia aktualizacji Echoes jest całkiem imponujący, biorąc pod uwagę początkowe mieszane recenzje No Man’s Sky. Jednak lata poprawek i uaktualnień przyniosły niesamowitą zmianę dla gry. Aktualizacja obejmuje szereg opcji dostosowania Autophage, technologii egzoszkieletu generowanych proceduralnie oraz nowe opcje dostosowania na bazie tkanin, które pozwalają graczom stworzyć unikalny wygląd.

  Aktualizacja Echoes wprowadza również miejsca monolitów, gdzie gracze mogą odkryć sekrety i odkryć historię zarówno Korvax, jak i Konstrukcji, poprzez przedostawanie się reliktów z Atlantysem. Gracze mogą również znaleźć nowe, rzadkie narzędzia wielofunkcyjne klasy Multi-Tools na tych miejscach, wyposażone w Runic Lens, połączenie strumienia górniczego i urządzenia maskującego.

  Inne usprawnienia dotyczące komfortu gry obejmują ulepszony Osobisty Równik, który umożliwia graczom łączenie wielu substancji podczas poruszania się, udoskonalone przepisy na przetwarzanie bazaltu i formowania mas znalezionych na ucieczce oraz ulepszony interfejs użytkownika i kadrowanie kamery do interakcji z NPC-ami.

  No Man’s Sky: Echoes jest świadectwem poświęcenia i ciągłego doskonalenia Hello Games, przekształcając grę, która kiedyś była krytykowana za niespełnione obietnice, w wciągające i ciągle ewoluujące doświadczenie.