• niedz.. paź 1st, 2023

  Nowe partnerstwo Horizon Robotics i Stradvision w celu poprawienia rozwiązań asystencji kierowcy

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  Nowe partnerstwo Horizon Robotics i Stradvision w celu poprawienia rozwiązań asystencji kierowcy

  Horizon Robotics i Stradvision ogłosili strategiczne partnerstwo, mające na celu poprawę rozwiązań asystencji kierowcy dla dostawców Tier 1 oraz producentów oryginalnego wyposażenia (OEMs) w branży motoryzacyjnej. Partnerstwo koncentruje się na wdrożeniu technologii percepcji Stradvision, SVNet, na rozwiązaniach obliczeniowych serii Journey od Horizon.

  SVNet to system oparty na wizji, służący do wykrywania i rozpoznawania obiektów, rozwinięty przez Stradvision. Został zaprojektowany do działania w trudnych warunkach atmosferycznych i zoptymalizowany do płynnej współpracy z rozwiązaniami obliczeniowymi Journey od Horizon. Poprzez tę współpracę firmy mają na celu dostarczenie wysokiej jakości i wydajnych systemów zaawansowanej asystencji kierowcy (ADAS).

  Yu Kai, założyciel i CEO Horizon Robotics, podkreślił przeobrażającą naturę branży motoryzacyjnej, stwierdzając, że „sprawdzony produkcją produkt rozwiązania percepcji Stradvision umożliwia konkurencyjną implementację ADAS na rynku”. Optymalizacja SVNet na rozwiązaniach obliczeniowych Horizon przyczyni się do stworzenia bezpieczniejszych i bardziej konkurencyjnych produktów, promując cyfrową transformację branży motoryzacyjnej.

  CEO Stradvision, Junhwan Kim, pochwalił Horizon Robotics za ich wiodącą na rynku wydajność obliczeniową oraz minimalne zużycie energii, co czyni rozwiązania obliczeniowe Journey idealnymi dla aplikacji ADAS i prowadzenia autonomicznego. Kim podkreślił, że współpraca odzwierciedla zaangażowanie Stradvision w dostarczanie adaptacyjnej technologii percepcji wizyjnej i ułatwianie integracji ich rozwiązań na różnych platformach sprzętowych.

  Partnerstwo między Horizon Robotics a Stradvision łączy innowacyjną technologię percepcji i energooszczędne rozwiązania obliczeniowe, zapewniając wydajność, oszczędność energii i efektywność kosztową dla rozwiązań ADAS. Ta współpraca przyczyni się do dalszej ewolucji w kierunku pojazdów zdefiniowanych przez oprogramowanie w branży motoryzacyjnej.