• śr.. paź 4th, 2023

  The Herobotic Team Triumphs in the 2023 Combat Robot Competition

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 20, 2023
  The Herobotic Team Triumphs in the 2023 Combat Robot Competition

  Zespół Herobotic, złożony z pięciu uczniów Instytutu Krajowego Umiejętności Młodzieży w Bukit Mertajam (IKBN), zwyciężył w konkursie Robotów Bojowych 2023 w Kuala Lumpur. Zespół pokonał drużynę BM z tej samej instytucji, zdobywając zwycięstwo w kategorii 45 kg. W nagrodę otrzymali 10 000 RM w gotówce, puchar mistrzowski, medale i certyfikaty. Drużyna BM, druga pozycja, otrzymała 7000 RM w gotówce, medale i certyfikaty.

  Szóste zawody Malaysia Combat Robot były wspólnie zorganizowane przez Ministerstwo Nauki, Technologii i Innowacji (MOSTI), Narodowe Centrum Nauki, przedsiębiorstwo MyRobotz Enterprise i Zarządcę Summit USJ. Wydarzenie to miało na celu promowanie dziedzin naukowych, technologii i inżynierii wśród młodszego pokolenia.

  Ruziah Shafei, wiceprzewodnicząca MOSTI, oświadczyła, że konkurs służy jako platforma do rozwijania zainteresowania nauką, technologią, matematyką i edukacją mechaniczną, powszechnie znaną jako edukacja STEM, poprzez przyjemne i praktyczne podejście. Ponadto, to wydarzenie jest zgodne z Krajową Mapą Drogą dla Robotyki 2021-2030, inicjatywą rządu mającą na celu rozwój branży robotycznej w Malezji.

  W zawodach Robotów Bojowych uczestnicy muszą zaprojektować i zbudować roboty zdolne do pojedynków jeden na jeden. Konkurs stanowi wyzwanie dla studentów, którzy mogą zastosować swoją wiedzę w dziedzinie technologii bezprzewodowej i projektowania robotów w praktycznych scenariuszach. Pozwala to uczestnikom zdobywać cenne umiejętności i przyczyniać się do rozwoju talentów w zakresie robotyki w kraju.

  Czterodniowe zawody zgromadziły 32 zespoły z różnych instytucji szkolnictwa wyższego, w tym zespoły z uczelni, Instytutów Szkoleniowych Przemysłu (ILP) i IKBN z całej Malezji. Zawody Malezji w Robotyce Bojowej Doubles odbędą się w Putrajai podczas finałów Techlympics 2023 od 19 do 20 listopada. To wydarzenie będzie kontynuacją prezentowania talentu i potencjału uczestników w dziedzinie robotyki.